Základní škola Velehrad

25. 6. Ivan

Zítra: Adriana
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024

Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024Datum konání:
27.5.2024
Datum ukončení:
31.5.2024

V týdnu od 27. 5. do 31. 5. se žáci páté třídy zúčastnili školy v přírodě. Výuka plná her, vědomostních a dovednostních stezek, turistiky a dalších aktivit, probíhala v krásné přírodě Hostýnských vrchů. Na rekreační středisko Jestřabí, které se nachází v horské obci Rusava, jsme se dopravili vlakem, autobusem a také jsme část cesty šli pěšky. Hned první den po obědě jsme se vypravili na krátkou procházku a obeznámili se s obcí Rusava. Objevili jsme hezké koupaliště vyhřívané solárními panely, brouzdali jsme se v potoce a občerstvili se na známé kolibě Čecher. Celý týden nás provázely různé aktivity spojené se záhadnou bytostí - Hostýnským Yetti. Prvním úkolem byla skupinová práce - namalovat Yettiho, dát mu jméno a popsat postavu v angličtině. Také jsme měli úkol napsat krátkou slohovou práci na téma: Proč se obec Rusava nazývá Rusava. Při čtení různých vymyšlených pověstí jsme se dobře pobavili. Během týdne jsme absolvovali celkem šest Yettiho Hostýnských stezek, které se nacházely v okolí  rekreačního střediska. Vědomostní a dovednostní stezka zaměřená na matematiku a český jazyk, Přírodovědný fáborkáč s tajenkou, Braillova stezka, Vlastivědná stezka, stezka odvahy a nejdelší byla Yettiho turistická stezka. Celodenní turistická stezka na Hostýn a do Bystřice pod Hostýnem byla docela náročná. Na trase jsme měli několik zastavení, na kterých jsme se občerstvili a získali zajímavé informace. Šli jsme nádhernou přírodou z Rusavy přes Pardus, Klapinov, Skalné až na Hostýn. Na Hostýně jsme prozkoumali kulturní památky, prošli se po valu, který je pozůstatkem keltského oppida, prohlédli si baziliku, Jurkovičovu křížovou cestu, rozhlednu a větrnou elektrárnu. Nechybělo i občerstvení a nákup suvenýrů. Pak jsme se vydali na cestu z Hostýna do Bystřice pod Hostýnem. Odtud jme pak jeli autobusem zpět na Rusavu.  Kromě plnění Hostýnských Yettiho stezek jsme také sportovali, hráli míčové hry a tvořili z přírodnin skřítky a Yettiho příbytky. Majitel rekreačního střediska Jestřabí pan Dalibor Dědek pro nás připravil úžasnou diskotéku, super písničky, světelný park a mlhové efekty. Po asi dvouhodinové diskotéce ještě následovala stezka odvahy a pak už jsme všichni padli do postele a plní dojmů spali až do rána. Ve čtvrtek nás navštívili rodiče Bergerovi, kteří nás překvapili výbornou zmrzlinou. Moc velké dík! Byla mňamózní. Týden utekl jako voda a v pátek ráno jsme po snídani naložili do auta tranzit zavazadla, která nám pan školník odvezl do školy. Patří mu velké poděkování. Nechybělo vyhodnocení stezek a skupinových aktivit. Ti nejšikovnější, kteří nasbírali nejvíce bodů, získali diplomy a medaile. Pak už následovala cesta k autobusu a my se vydali domů na Velehrad. Prožili jsme suprový týden, krásné počasí, výborné jídlo, spousta zážitků a aktivit, nádherná příroda a to vše se skvělou partou páťáků ze ZŠ Velehrad!      

 

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
28
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
29
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
30
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
31
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
1 2
3 4 5 6 7
Volby do Školské rady 2024
8
Volby do Školské rady 2024
9
Volby do Školské rady 2024
Erasmus+ ve Slovinsku
10
Volby do Školské rady 2024
Volby do školské rady - výsledky
Erasmus+ ve Slovinsku
11
Erasmus+ ve Slovinsku
12
Erasmus+ ve Slovinsku
13
Erasmus+ ve Slovinsku
14
Erasmus+ ve Slovinsku
15 16
17 18
Prvňáci byli pasováni na čtenáře!
19 20 21 22 23
Varhanní koncert
24 25 26 27 28 29 30