Základní škola Velehrad

Fulltextové vyhledávání

16. 10. Havel

Zítra: Hedvika
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > SAPERE, FINANČNÍ GRAMOTNOST A TUTA VIA VITAE

SAPERE, FINANČNÍ GRAMOTNOST A TUTA VIA VITAEDatum konání:
26.4.2016

Úspěch žáků naší školy v okresním a krajském kole soutěže SAPERE, FINANČNÍ GRAMOTNOST A TUTA VIA VITAE

Cílem soutěže "SAPERE - vědět, jak žít“ je neformálním způsobem vzbudit a rozvíjet zájem žáků základních a středních škol a dalších občanů ČR a celé EU o zdravý životní styl, včetně zdravé výživy. Soutěž je základní součástí prevence žáků a dospělých proti obezitě, poruchám příjmu potravy, nemocem kardiovaskulárního systému, Soutěž současně rozšíří jejich praktické a teoretické znalosti a vědomosti v oblasti zdravého životního stylu vč. zdravé výživy. Nedílnou součástí soutěže je vzájemná spolupráce učitelů, předávání si zkušeností při edukaci zdravého životního stylu vč. zdravé výživy a zdravého stravování žáků i dospělých.

sapere - soutěž.cz

Soutěž Finanční gramotnost - jejím cílem je naučit finanční gramotnost žáky základních škol a žáky středních škol. FG je stále nejúčinnější prevencí proti předlužení a sociálnímu vyloučení a učí děti i dospělé finančně zabezpečit sebe a svoji rodinu a plnohodnotně rozvíjet svůj osobní život.

finanční gramotnost - soutěž.cz

Soutěž Tuta Via Vitae - vzdělává děti, mládež a jejich prostřednictvím i dospělé, za pomoci Policie ČR, Hasičského záchranného sboru a dalších odborníků a institucí v požární ochraně, civilní obraně, ochraně obyvatel, bezpečnostní problematice státní i soukromé a bankovní, krizových situacích, zdravotní problematice, systému zdravotnictví, zdravotním pojištění, pojištění osob a majetku, první pomoci, právech a povinnostech občanů, při živelné pohromě, průmyslové havárii, kyberšikaně, komunikaci se státem, apod.

tuta via vitae - soutěž.cz

Ve školních kolech soutěží žáci jako jednotlivci. Tři nejlepší z nich se stávají členy školního družstva, které pak soutěží týmově v okresním kole, a v případně dalšího postupu i v kole krajském.

A tady jsou výsledky:

I. kategorie (4. a 5. třída)

SAPERE:

Eliška Suchánková, Boris Grigorov, Tadeáš Hájek: 3. místo v krajském kole

FINANČNÍ GRAMOTNOST:

Ondřej Maňásek, Jakub Hrabec, Vojta Trávníček: 1. místo v krajském kole

TUTA VIA VITAE:

Rozálie Ingrová, Ondřej Maňásek, Boris Grigorov: 2. místo v krajském kole

II. kategorie (6. – 9. třída)

SAPERE:

Michaela Čevelová, Sabina Jakešová, Tamara Tichá: 3. místo v krajském kole

FINANČNÍ GRAMOTNOST:

Michaela Čevelová, Štěpánka Lužová, Anna Weidenthalerová: 2. místo v okresním kole

TUTA VIA VITAE:

Karolína Buksová, Tomáš Zatloukal, Marie Lichá: 1. místo v krajském kole

 

Všem jmenovaným blahopřejeme, diplomy si převzali na  ranním setkání, které se uskutečnilo mimořádně v úterý 26.dubna.

Fotogalerie


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Aktuality

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1
Stavíme budoucnost aneb inspirujeme se v přírodě
2 3
4 5 6 7 8
Učíme se hrát na boomwhackers
9 10
11
Atletický čtyřboj
12 13
Přírodovědný klokan
14 15
Sběr elektroodpadu 20. 10. 2021
16
Sběr elektroodpadu 20. 10. 2021
17
Sběr elektroodpadu 20. 10. 2021
18
Sběr elektroodpadu 20. 10. 2021
19
Sběr elektroodpadu 20. 10. 2021
20
Sběr elektroodpadu 20. 10. 2021
21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31