Základní škola Velehrad

26. 9. Andrea

Zítra: Jonáš
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > SAPERE, FINANČNÍ GRAMOTNOST A TUTA VIA VITAE

SAPERE, FINANČNÍ GRAMOTNOST A TUTA VIA VITAEDatum konání:
26.4.2016

Úspěch žáků naší školy v okresním a krajském kole soutěže SAPERE, FINANČNÍ GRAMOTNOST A TUTA VIA VITAE

Cílem soutěže "SAPERE - vědět, jak žít“ je neformálním způsobem vzbudit a rozvíjet zájem žáků základních a středních škol a dalších občanů ČR a celé EU o zdravý životní styl, včetně zdravé výživy. Soutěž je základní součástí prevence žáků a dospělých proti obezitě, poruchám příjmu potravy, nemocem kardiovaskulárního systému, Soutěž současně rozšíří jejich praktické a teoretické znalosti a vědomosti v oblasti zdravého životního stylu vč. zdravé výživy. Nedílnou součástí soutěže je vzájemná spolupráce učitelů, předávání si zkušeností při edukaci zdravého životního stylu vč. zdravé výživy a zdravého stravování žáků i dospělých.

sapere - soutěž.cz

Soutěž Finanční gramotnost - jejím cílem je naučit finanční gramotnost žáky základních škol a žáky středních škol. FG je stále nejúčinnější prevencí proti předlužení a sociálnímu vyloučení a učí děti i dospělé finančně zabezpečit sebe a svoji rodinu a plnohodnotně rozvíjet svůj osobní život.

finanční gramotnost - soutěž.cz

Soutěž Tuta Via Vitae - vzdělává děti, mládež a jejich prostřednictvím i dospělé, za pomoci Policie ČR, Hasičského záchranného sboru a dalších odborníků a institucí v požární ochraně, civilní obraně, ochraně obyvatel, bezpečnostní problematice státní i soukromé a bankovní, krizových situacích, zdravotní problematice, systému zdravotnictví, zdravotním pojištění, pojištění osob a majetku, první pomoci, právech a povinnostech občanů, při živelné pohromě, průmyslové havárii, kyberšikaně, komunikaci se státem, apod.

tuta via vitae - soutěž.cz

Ve školních kolech soutěží žáci jako jednotlivci. Tři nejlepší z nich se stávají členy školního družstva, které pak soutěží týmově v okresním kole, a v případně dalšího postupu i v kole krajském.

A tady jsou výsledky:

I. kategorie (4. a 5. třída)

SAPERE:

Eliška Suchánková, Boris Grigorov, Tadeáš Hájek: 3. místo v krajském kole

FINANČNÍ GRAMOTNOST:

Ondřej Maňásek, Jakub Hrabec, Vojta Trávníček: 1. místo v krajském kole

TUTA VIA VITAE:

Rozálie Ingrová, Ondřej Maňásek, Boris Grigorov: 2. místo v krajském kole

II. kategorie (6. – 9. třída)

SAPERE:

Michaela Čevelová, Sabina Jakešová, Tamara Tichá: 3. místo v krajském kole

FINANČNÍ GRAMOTNOST:

Michaela Čevelová, Štěpánka Lužová, Anna Weidenthalerová: 2. místo v okresním kole

TUTA VIA VITAE:

Karolína Buksová, Tomáš Zatloukal, Marie Lichá: 1. místo v krajském kole

 

Všem jmenovaným blahopřejeme, diplomy si převzali na  ranním setkání, které se uskutečnilo mimořádně v úterý 26.dubna.

Fotogalerie


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29
ZUŠ SLOVÁCKO ZAHAJUJE
30 31 1 2 3
4 5
Adapťák šesťáků
6
Adapťák šesťáků
7
Adapťák šesťáků
8
Opět ptačí budky
9 10
11 12 13 14
Prvňáci a jejich adapťák
15 16 17
18 19
První letošní setkání v tělocvičně
20 21
"Pestrá příroda" ve 4. ročníku
IT Fitness Test 2023
22 23 24
25 26 27 28 29 30 1