Základní škola Velehrad

27. 5. Valdemar

Zítra: Vilém
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Ranní setkávání 4. dubna 2016

Ranní setkávání 4. dubna 2016Datum konání:
4.4.2016

V pondělí 4. dubna se opět sešli všichni ve vestibulu naší školy, aby se zhodnotilo uplynulé období a nastínily akce, které jsou plánované v období následujícím.

Minulé dva týdny byly nabity akcemi, kdy naši žáci dosahovali výborných i mimořádně skvělých výsledků:

 • Žáci 2. a 6. třídy byli pochváleni samotnými zástupci uherskohradišťského hasičského sboru za aktivní přístup a znalosti při výukovém programu „Hasík“, který se uskutečnil 21. března.
 • Oceněna byla i děvčata 6. a 7. třídy, která tvořila tým na přehazovanou. Reprezentovala naší školu v turnaji, který pořádala ZŠ Tupesy.
 • I chlapci z 2. stupně naši školu vzorně reprezentovali ve florbalovém turnaji pod záštitou Mikroregionu Buchlov a získali bronzovou medaili.
 • Pochvala zazněla i k organizaci turnaje ve stolním tenisu. Této soutěže se zúčastnilo 30 hráčů, to je téměř pětina všech žáků školy.
 • Vyznamenáni a odměněni drobnou sladkostí byli žáci 5. třídy Martin Hlúšek a Jakub Hrabec za mimořádné úspěchy v okresním kole Pythagoriády.
 • Taktéž se ocenění dočkala i Anna Weidenthalerová, která se stala úspěšnou řešitelkou okresního kola matematické olympiády a získala 17. místo.
 • Žáci naší školy však dosahují vynikajících úspěchů i v mimoškolních aktivitách. 2. dubna se uskutečnilo mistrovství ČR ve střelbě družstev laserovou puškou. V kategorii A do 12 let obsadil Petr Pelikán se svým týmem v republikové konkurenci 1. místo a získal putovní pohár a obhájil tak loňské vítězství.    http://www.sbts.cz/pdf/propozice/2016_propozice_laser.pdf
 • foto ze soutěže-facebook/sbtskunovice/
 • Svého hodnocení se dočkala i akce Noc s Andersenem, která proběhla na dvou místech. Pro děti 1. třídy bylo na Živé vodě připraveno pasování na čtenáře. Pak děti nocovaly ve škole. Pro žáky 2. stupně byl na skanzenu ve spolupráci s přírodovědným centrem Trnka připraven program na motivy cimrmanovské „Vraždy v salonním kupé“. Před celým shromážděním zaznělo poděkování žákyním 9. ročníku Karolině Buksové, Štěpánce Lužové, Romaně Mikelové a Barboře Strakové, které celou akci pomohly zorganizovat a ocenění na jejich adresu zaznělo i od pracovníků přírodovědného centra Trnka. Pak se účastníci akce přesunuli na Obecní úřad Velehrad, kde měla akce své pokračování. Za tuto část byly veřejně drobnou sladkostí odměněny dvě skupiny dětí, pod vedením Jirky Kryse a Adély Burešové, které nejlépe zvládly pantomimu na výše jmenované téma.

V bloku „co nás čeká“ zaznělo:

 • ve čtvrtek 7. dubna v 7.15 hod. se opět sejde žákovský parlament
 • ve čtvrtek 7. dubna od 17.00 hod. proběhne na Turistickém centru vernisáž žákovských prací s názvem „Karel IV. očima našich dětí“; zváni jsou všichni žáci, rodiče, prarodiče…
 • v pondělí 11. dubna se 4. třída zúčastní výuky na dopravním hřišti v Uherském Hradišti
 • v pátek 15. dubna se konají přijímací zkoušky na střední školy; žákům 9. třídy bylo popřáno hodně klidu a úspěchů v tomto nelehkém životním mezníku

Další setkání školy se uskuteční 18. dubna 2016.

 

                                                                                                     vedení školy

Fotogalerie


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6
Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou
7 8 9 10 11 12
13
Den plný zážitků v Kroměříži aneb Výlet 2. třídy
Páťáci v KOVOZOO
14 15
Výlet „Nebe a voda“
16 17
Deváťáci v soudní síni
18 19
20
Pozvánka na koncerty ZUŠ
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2