Základní škola Velehrad

24. 5. Jana

Zítra: Viola
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Ranní setkání 3. dubna

Ranní setkání 3. dubnaDatum konání:
3.4.2017

V pátek 31. března navštívili naši školu pracovníci základní školy v Terchové. Jejich návštěva navazuje na družební aktivity s obcí Velehrad. Kvůli jejich rozvrhu a změnám v něm jsme museli operativně řešit časové změny při stravování našich žáků. Děti však byly vstřícné a šikovné a vše se nakonec zvládlo.

DSC00027.JPG

Rovněž v pátek 31. března se uskutečnila akce celorepublikového rozsahu – Noc s Andersenem. Připojili jsme se ke stovkám škol a knihoven. 5. třída využila nabídky místní knihovny na Velehradě, žáky druhého stupně pak uvítal zámek Ořechov. Pan ředitel poděkoval žákům za skvělé chování a paní učitelkám Kateřině Horákové a Tereze Kovaříkové za organizaci projektu.

Na ranním setkání byla všem žákům představena paní Ing. Tatjana Matoušková, která na naší škole začíná pracovat jako školní asistentka. Bude k dispozici podle potřeb školy, učitelů, žáků, v komunikaci děti – škola – rodina, vždy v pondělí a úterý. Nalézt ji můžete v kabinetě s paní učitelkou Štefaníkovou. Součástí představení bylo i přání, aby se paní Matouškové práce na naší škole líbila.

DSC00067.jpg

Měsíc duben je nabitý důležitými aktivitami:

Čeká nás zápis žáků do 1. třídy (11. dubna), pro žáky 5. třídy přijímací řízení na osmileté gymnázium, deváťáci před sebou mají velký krok v podobě přijímacích řízení na střední školy.

25. dubna se koná třičtvrtěletní pedagogická rada. Pan ředitel popřál žákům školy, aby se co nejlépe připravili na případné písemné práce a zkoušení a své povinnosti tak zvládli co nejlépe.

Události tohoto týdne:

  • V úterý 4. dubna se koná okresní kolo matematické olympiády. Naši školu reprezentují Martin Hlúšek (6. třída) a David Vojáček (7. třída).
  • Ve čtvrtek 6. dubna se ráno schází školní parlament složený ze zástupců žáků 5. – 9. třídy.
  • V pátek 7. dubna jedou žáci 4. třídy už podruhé v tomto školním roce na dopravní hřiště v Uherském Hradišti. Tentokrát budou muset prokázat své vědomosti a zručnost při jízdě na kole, aby mohli získat „Průkaz cyklisty“.

Ocenění:

V minulých dnech naši základní školu skvěle reprezentovali ve školních i mimoškolních aktivitách tito žáci:

Jakub Pelikán, žák 1. třídy, se zúčastnil hokejového turnaje WTT 2017 v Telči, kde úspěšně reprezentoval Velehrad. Získal krásné 5. místo z 10 silných výběrových týmů České a Slovenské republiky.

Martin Valenta, žák 1. třídy, skvěle zapíval ve finále soutěže „Zazpívej, slavíčku“ v Uherském Brodě. Jeho vystoupení porota ocenila a vybrala ho k dalšímu vystoupení ve Vlčnově.

Martin Hlúšek, žák 6. třídy, získal vynikající umístění v soutěži Matematický klokan. Jeho 2. – 3. místo v regionálním vyhodnocení je mimořádným výsledkem, celorepublikové zpracování nás teprve čeká.

„Naši střelci“ Karolína Burešová, Helena Jurkasová a Petr Pelikán, žáci 6. třídy, opět sbírali vavříny. Tentokrát na Mistrovství ČR v laseru 2017.

Všem k jejich úspěchům gratulujeme a přejeme další skvělé výsledky.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6
Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou
7 8 9 10 11 12
13
Den plný zážitků v Kroměříži aneb Výlet 2. třídy
Páťáci v KOVOZOO
14 15
Výlet „Nebe a voda“
16 17
Deváťáci v soudní síni
18 19
20
Pozvánka na koncerty ZUŠ
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2