Základní škola Velehrad

Fulltextové vyhledávání

27. 6. Ladislav

Zítra: Lubomír
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Ranní setkání 3. dubna

Ranní setkání 3. dubnaDatum konání:
3.4.2017

V pátek 31. března navštívili naši školu pracovníci základní školy v Terchové. Jejich návštěva navazuje na družební aktivity s obcí Velehrad. Kvůli jejich rozvrhu a změnám v něm jsme museli operativně řešit časové změny při stravování našich žáků. Děti však byly vstřícné a šikovné a vše se nakonec zvládlo.

DSC00027.JPG

Rovněž v pátek 31. března se uskutečnila akce celorepublikového rozsahu – Noc s Andersenem. Připojili jsme se ke stovkám škol a knihoven. 5. třída využila nabídky místní knihovny na Velehradě, žáky druhého stupně pak uvítal zámek Ořechov. Pan ředitel poděkoval žákům za skvělé chování a paní učitelkám Kateřině Horákové a Tereze Kovaříkové za organizaci projektu.

Na ranním setkání byla všem žákům představena paní Ing. Tatjana Matoušková, která na naší škole začíná pracovat jako školní asistentka. Bude k dispozici podle potřeb školy, učitelů, žáků, v komunikaci děti – škola – rodina, vždy v pondělí a úterý. Nalézt ji můžete v kabinetě s paní učitelkou Štefaníkovou. Součástí představení bylo i přání, aby se paní Matouškové práce na naší škole líbila.

DSC00067.jpg

Měsíc duben je nabitý důležitými aktivitami:

Čeká nás zápis žáků do 1. třídy (11. dubna), pro žáky 5. třídy přijímací řízení na osmileté gymnázium, deváťáci před sebou mají velký krok v podobě přijímacích řízení na střední školy.

25. dubna se koná třičtvrtěletní pedagogická rada. Pan ředitel popřál žákům školy, aby se co nejlépe připravili na případné písemné práce a zkoušení a své povinnosti tak zvládli co nejlépe.

Události tohoto týdne:

  • V úterý 4. dubna se koná okresní kolo matematické olympiády. Naši školu reprezentují Martin Hlúšek (6. třída) a David Vojáček (7. třída).
  • Ve čtvrtek 6. dubna se ráno schází školní parlament složený ze zástupců žáků 5. – 9. třídy.
  • V pátek 7. dubna jedou žáci 4. třídy už podruhé v tomto školním roce na dopravní hřiště v Uherském Hradišti. Tentokrát budou muset prokázat své vědomosti a zručnost při jízdě na kole, aby mohli získat „Průkaz cyklisty“.

Ocenění:

V minulých dnech naši základní školu skvěle reprezentovali ve školních i mimoškolních aktivitách tito žáci:

Jakub Pelikán, žák 1. třídy, se zúčastnil hokejového turnaje WTT 2017 v Telči, kde úspěšně reprezentoval Velehrad. Získal krásné 5. místo z 10 silných výběrových týmů České a Slovenské republiky.

Martin Valenta, žák 1. třídy, skvěle zapíval ve finále soutěže „Zazpívej, slavíčku“ v Uherském Brodě. Jeho vystoupení porota ocenila a vybrala ho k dalšímu vystoupení ve Vlčnově.

Martin Hlúšek, žák 6. třídy, získal vynikající umístění v soutěži Matematický klokan. Jeho 2. – 3. místo v regionálním vyhodnocení je mimořádným výsledkem, celorepublikové zpracování nás teprve čeká.

„Naši střelci“ Karolína Burešová, Helena Jurkasová a Petr Pelikán, žáci 6. třídy, opět sbírali vavříny. Tentokrát na Mistrovství ČR v laseru 2017.

Všem k jejich úspěchům gratulujeme a přejeme další skvělé výsledky.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
Škola v přírodě - Jestřabí 2022
31
Třídní výlet šesťáků
Škola v přírodě - Jestřabí 2022
1
Třídní výlet šesťáků
Škola v přírodě - Jestřabí 2022
2
Třídní výlet šesťáků
Škola v přírodě - Jestřabí 2022
3
Noc ve škole
Škola v přírodě - Jestřabí 2022
4 5
6 7 8 9 10
Globální problémy
11 12
13
Aby ze světa nevymizela radost
14 15 16 17 18 19
20 21 22
Úspěch ve výtvarné soutěži "Požární ochrana očima dětí"
EXKURZE DO FIRMY ALTECH
23 24
Závěrečné setkání celé školy
25 26
27 28 29 30 1 2 3