Základní škola Velehrad

24. 6. Jan

Zítra: Ivan
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Ranní setkání 13. března

Ranní setkání 13. březnaDatum konání:
13.3.2017

V minulém období se naši žáci zúčastnili mnoha soutěží různých oblastí.

Ve čtvrtek 2. března se vítězové školní recitační soutěže, Klárka Petrželková, Bernard Lapčík, Matěj Špičák, Vendula Točková a Šimon Kovařík, zúčastnili Okrskového kola ve Starém Městě. 

Diplom si sice nepřivezli, ale vyzkoušeli si, že není jednoduché před tak velkým publikem recitovat.

20170302_092037.jpg   20170302_094538.jpg  20170302_094636.jpg   

                   20170302_103210.jpg    20170302_103431.jpg

Všem bychom chtěli poděkovat a popřát mnoho dalších recitačních úspěchů v dalším roce.

Dnes při ranním setkání byli oceněni žáci naší školy, kteří se účastnili soutěží prostřednictvím elektronické sítě.  

TUTA VIA VITAE :

Soutěž Tuta Via Vitae - vzdělává děti, mládež a jejich prostřednictvím i dospělé, za pomoci Policie ČR, Hasičského záchranného sboru a dalších odborníků a institucí v požární ochraně, civilní obraně, ochraně obyvatel, bezpečnostní problematice státní i soukromé a bankovní, krizových situacích, zdravotní problematice, systému zdravotnictví, zdravotním pojištění, pojištění osob a majetku, první pomoci, právech a povinnostech občanů, při živelné pohromě, průmyslové havárii, kyberšikaně, komunikaci se státem, apod.

II. kategorie (6. – 9. třída)DSC09800.jpg

1. Alžběta Kovaříková

2. Zuzana Trávníčková

3. Veronika Zavadilová

 

 

 

Umístění týmu v okresním kole: 2. místo

(pozn.: Ve školních kolech soutěží žáci jako jednotlivci. Tři nejlepší z nich se stávají členy školního družstva, které pak soutěží týmově v okresním kole, a v případně dalšího postupu i v kole krajském.)

FINANČNÍ GRAMOTNOST:

Soutěž Finanční gramotnost - jejím cílem je naučit finanční gramotnost žáky základních škol (ZŠ) a žáky středních škol (SŠ). FG je stále nejúčinnější prevencí proti předlužení a sociálnímu vyloučení a učí děti i dospělé finančně zabezpečit sebe a svoji rodinu a plnohodnotně rozvíjet svůj osobní život.

I. kategorie (4. a 5. třída)DSC09795.jpg

1. Vendula Točková

2. Eliška Suchánková

3. David Petrželka

 

 

 

Umístění týmu v okresním kole: 1. místo – postup do krajského kola

II. kategorie (6. – 9. třída)DSC09796.jpg

1. Petr Sonntag

2. Tereza Kremplová

3. Alžběta Kovaříková

 

 

 

Umístění týmu v okresním kole: 5. místo

SOUTĚŽ SAPERE

Cílem soutěže "SAPERE - vědět, jak žít“ je neformálním způsobem vzbudit a rozvíjet zájem žáků základních a středních škol a dalších občanů ČR a celé EU o zdravý životní styl, včetně zdravé výživy. Soutěž je základní součástí prevence žáků a dospělých proti obezitě, poruchám příjmu potravy, nemocem kardiovaskulárního systému, Soutěž současně rozšíří jejich praktické a teoretické znalosti a vědomosti v oblasti zdravého životního stylu vč. zdravé výživy. Nedílnou součástí soutěže je vzájemná spolupráce učitelů, předávání si zkušeností při edukaci zdravého životního stylu vč. zdravé výživy a zdravého stravování žáků i dospělých.

I. kategorie (4. a 5. třída)DSC09797.jpg

1. Boris Grigorov

2. Anežka Chytková

3. Terezie Hollá

 

 

 

Umístění týmu v okresním kole: 3. místo

II. kategorie (6. – 9. třída)DSC09799.jpg

1. Adéla Burešová

2. Tereza Dynková

3. Kristýna Hollá

 

 

 

Umístění týmu v okresním kole: 2. místo

Všichni úspěšní soutěžící přijali gratulace a malou sladkou odměnu.

Týmu, který bude soutěžit v krajském kole, přejeme mnoho úspěchů. 

  • Ve středu 15. března je škola otevřena nejen rodičům, ale všem zájemcům, kteří s námi chtějí prožít jeden vyučovací den.
  • Od středy 15. března budou částečně instalovány čtenářské koutky, kde budou čtenářům k dispozici dvě sedací soupravičky. Tyto čtenářské koutky budou sloužit dětem, které budou mít zájem strávit volný čas čtením knih nebo časopisů. Čtenářské koutky budou postupně dovybaveny dalším zařízením.
  • V pátek 17. března se žáci 2. až 9. třídy zúčastní soutěže Matematický klokan.
  • Sbor dobrovolných hasičů Salaš zve všechny děti v sobotu 18. března                       na dětský karneval:

DSC09804.jpg

  • V minulém týdnu kontroloval technik firmy, která v naší škole v loňském roce instalovala žaluzie ve všech učebnách, jejich stav. Bohužel jsou po jednom roce užívání často v dezolátním stavu zásluhou nešetrného zacházení a třída je za jejich stav zodpovědná. Oprava jedné žaluzie je vyčíslena asi na 460,- Kč. 

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
28
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
29
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
30
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
31
Škola v přírodě - Rusava Jestřabí 2024
1 2
3 4 5 6 7
Volby do Školské rady 2024
8
Volby do Školské rady 2024
9
Volby do Školské rady 2024
Erasmus+ ve Slovinsku
10
Volby do Školské rady 2024
Volby do školské rady - výsledky
Erasmus+ ve Slovinsku
11
Erasmus+ ve Slovinsku
12
Erasmus+ ve Slovinsku
13
Erasmus+ ve Slovinsku
14
Erasmus+ ve Slovinsku
15 16
17 18
Prvňáci byli pasováni na čtenáře!
19 20 21 22 23
Varhanní koncert
24 25 26 27 28 29 30