Základní škola Velehrad

21. 5. Monika

Zítra: Emil
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Předvánoční čas na ZŠ Velehrad

Předvánoční čas na ZŠ VelehradDatum konání:
21.12.2023

Dnešní den jsme zahájili společným setkáním žáků naší školy, které bylo v režii žákovského parlamentu. Žáci jednotlivých tříd si pro nás připravili prezentace, jejichž prostřednictvím nás seznámili s hodnocením jejich společné půlroční práce, s tím, čím třídy žijí, se svými pestrými zážitky, adaptačními pobyty, dnem s SDH, vánočním pečením a mnoha dalšími. Prváčci své první vystoupení zvládli na výbornou a o sdělení zážitků z prvních měsíců na naší škole se postarala téměř celá třída! Každá třída na závěr také popřála svým originálním způsobem k Vánocům. Druháci přáli škole, aby se v novém roce vydařila oslava 25. výročí, holky ze 4. třídy přání „ať naše hvězda svítí“ zazpívaly a nejvíce nás pobavilo přání šesťáků, kteří přáli, ať nám cukroví nesní slepice :-)

 

Třeťáci nám nabídli ke koupi svoje zdařilé obrázky pejsků a výtěžek pošlou na psí útulek Jménem psa, z.s.

 

Na podzim se uskutečnil „Bobřík informatiky“ a úspěšným řešitelům byly předány diplomy a ocenili jsme je velkým potleskem. Ti, kteří dokázali nejlépe uplatiti svoje znalosti a dovednosti v oblasti informatiky byli Eliška Matějková, Vít Rozbroj, Jan Pelikán a Richard Oriabinec. Ještě jednou moc gratulujeme!

 

A na co se můžeme těšit v novém roce? Hned na začátku ledna bude opět spuštěn prodej školní kolekce oblečení. Informace k tomu ještě pošleme. A starší žáci se budou moct zapojit do soutěže v modelování pro 3D tisk a navrhnout pomůcku využitelnou ve škole. Hlavní cenou bude 3D tiskárna! Podrobná pravidla se žáci dozví v lednu, ale už teď mohou přemýšlet, s čím by se mohli do soutěže přihlásit.

 

Na závěr paní ředitelka poděkovala všem, kdo se zapojili do vánočního koncertu a dílniček, deváťákům za všechny aktivity, které připravili pro mladší žáky, a ocenila vydařené absolventské práce. Autorkou nejlepší práce byla Veronika Pailová, která za svoji výjimečnou práci na téma „modrotisk“ převzala z rukou ředitelky školy finanční odměnu. Moc gratulujeme!

 

V druhé části dne se v tělocvičně uskutečnil pingpongový turnaj pod vedením manželů Lukáše a Helči Vaňkových. Zapojili se žáci z prvního i druhého stupně a jak to všechno dopadlo, zveřejníme na našem Facebooku.

 

Ostatní žáci strávili se svými vyučujícími příjemný čas hraním deskových her, řešení hlavolamů a kvízů nebo procvičováním znalostí prostřednictvím iPadů.

 

Moc děkujeme za krásný společně strávený čas!

 

Fotogalerie

 


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6
Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou
7 8 9 10 11 12
13
Den plný zážitků v Kroměříži aneb Výlet 2. třídy
Páťáci v KOVOZOO
14 15
Výlet „Nebe a voda“
16 17
Deváťáci v soudní síni
18 19
20
Pozvánka na koncerty ZUŠ
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2