Základní škola Velehrad

27. 5. Valdemar

Zítra: Vilém
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > MPP - V síti: Za školou

MPP - V síti: Za školouDatum konání:
19.10.2021
Datum ukončení:
21.10.2021

"Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán." To nám říká staré přísloví. Myslím však, že stejná slova lze použít i pro moderní technické prostředky a sociální platformy, skrze něž komunikujeme se svými přáteli, známými i kolegy. Pro dospívající se mohou stát místem nebezpečným. Proto jsme v rámci Minimálního preventivního programu společně se žáky 7., 8. a 9. třídy 12. 10. a 15. 10. zhlédli streamovanou projekci dokumentárního filmu „V síti: Za školou“. Jedná se o verzi pro diváky od 12 let, která je zkrácená, s menším množstvím explicitních scén a doplněná o 12 autoedukativních vstupů hereček, které v klíčový moment vystoupí z děje filmu a upozorní na různé problémy, které se s on-line světem pojí. Dokument natočený formou experimentu se zabývá zejména tématy sexuálního zneužívání, vydírání a bezpečného chování na internetu a sociálních sítích. Bezprostředně po promítání následovala diskuze se samotným panem režisérem Vítem Klusákem, v případě 8. ročníku s jednou z aktérek filmu kteří odpovídali na všechny naše dotazy. Ty jsme mohli klást prostřednictvím chatu. Deváťáky zajímalo například to, jestli se tvůrci dokumentu setkali s tím, že by je některý z predátorů zažaloval, sedmáci se pídili po informaci, jak dopadlo trestní stíhání sexuálních predátorů, kteří se v dokumentu objevili. Pokud byste se o tomto tématu, nebo filmu „V síti“ chtěli dozvědět více, doporučujeme webové stránky https://vsitifilm.cz/.


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6
Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou
7 8 9 10 11 12
13
Den plný zážitků v Kroměříži aneb Výlet 2. třídy
Páťáci v KOVOZOO
14 15
Výlet „Nebe a voda“
16 17
Deváťáci v soudní síni
18 19
20
Pozvánka na koncerty ZUŠ
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2