Základní škola Velehrad

14. 7. Karolína

Zítra: Jindřich
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Konference žákovských parlamentů v ZŠ Za Alejí

Konference žákovských parlamentů v ZŠ Za AlejíVe čtvrtek 23.11. se zástupci našeho žákovského parlamentu vypravili načerpat inspiraci do Uherského Hradiště na ZŠ Za Alejí, kde se konala Konference žákovských parlamentů. Naši školu reprezentovali Nicol Bílíková a Julie Toufarová z 5. třídy, Elena Toufarová a Barbora Sedláčková ze 6. třídy a Julie Úrichová s Davidem Varšanyi z 8. třídy.

Hned po úvodním ranním setkání ve školní kuchyňce naši delegaci rozdělili a celý den pracovali v jedné skupině společně žáci a ve druhé skupině pedagogové. Sešli se zástupci z několika základních škol ze Zlínského kraje – kromě nás např. z Bílovic, Hluku, Kunovic, Ostrožské Nové Vsi, Strážnice, Přerova, Liptálu nebo i zástupci z DDM Veselí nad Moravou.

Domácí žačky z deváté třídy si pro nás nachystaly prezentaci o jejich žákovském parlamentu, jak fungují, jak volí své zástupce, kdy se setkávají, jaké akce v průběhu roku organizují. Zaujaly nás např. akce jako týden v barvách adventu, charitativní stánek na vánočním jarmarku, horké křeslo pro ředitele, škola v mobilu, podpora světového dne Downova syndromu nebo zahradní slavnost – obdoba našeho Ro(c)ku na vsi, na který se mimochodem můžeme už teď těšit v květnu, kdy oslavíme 25 let od postavení naší školy. Pro ty, kteří přijeli z větší dálky, byla určitě zajímavá i prezentace o městě Uherském Hradišti, jeho historii, tradicích a turisticky lákavých místech. Před obědem nás ještě čekala prohlídka celé školy.

Odpoledne bylo koncipováno zážitkově, kdy si pro nás dva bývalí žáci (dnes již studenti SŠ a VŠ) připravili prožitkové hry zaměřené na spolupráci ve skupině, komunikaci, strategické uvažování, ale i paměť a myšlení. Načerpali jsme taky inspiraci pro práci se třídami a aktivity na adaptační pobyty.

A jak akci hodnotí naši žáci?

„Velmi se mi líbila prezentace a celkově škola. Dozvěděla jsem se moc věcí jak o Uherském Hradišti, tak o škole.“

 „Nejvíce mě zaujala velikost školy, je obrovská, lehce se v ní dá ztratit. Potom učitelé a hlavně učitel angličtiny - byl rodilý mluvčí. Toho chci ve škole. Počet speciálních učeben např. přírodopis, zeměpis a nejvíce odpočinkové místnosti.“

„Líbila se mi škola a relaxační zóny. Taky prezentace se mi líbila.“

„Vysvětlili nám, jak u nich probíhá parlament a jaké mají školní akce. Pak nás provedli po jejich škole a ukázali nám učebny, poté nás rozdělili do týmů a hráli jsme různé hry. Doba na škole uběhla rychle a já jsem si to moc užila.“

„Líbilo se mi celkově vybavení školy a výuka angličtiny s rodilým mluvčím, velká podpora parlamentu od vedení.“

„Ze čtvrtka jsem si odnesl spoustu zážitků, bylo to super, poznali jsme tam spoustu nových a skvělých lidí, se kterýma jsme po celý den dělali různé poznávací hry. A vrchol celého dne byla prohlídka školy, po které nás provedli parlamentáři ZŠ Za Alejí.“

 

Fotogalerie

 


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4