Základní škola Velehrad

19. 5. Ivo

Zítra: Zbyšek
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Jak to fičí s hasiči

Jak to fičí s hasičiDnešní den byl pro naši školu zcela pod taktovkou sborů dobrovolných hasičů z Modré, Velehradu a Salaše. Shromáždili jsme se dnes ráno na sportovním hřišti na Modré, kde paní učitelka Andrea Andrýsková ve slavnostní uniformě zahájila akci představením zástupců jednotlivých sborů, krátce promluvila o jejich činnosti v rámci obce /už více než 130 let!/ i v součinnosti se zásahovou jednotkou. Pro některé bylo těžko uvěřitelné, že hasiči si čas na svoje působení musí najít ve svém volnu, členství se v řadě rodin traduje již po několik generací. Žáci zhlédli ukázky požárních útoků jednotlivých dětských týmů, na stanovištích se seznámili s hasičskou technikou, zásahovými obleky, vybavením zásahového vozidla a také si prakticky vyzkoušeli nácvik první pomoci.

Poděkování patří všem dobrovolným hasičům, kteří si udělali čas a přiblížili svou činnost našim žákům. Právě z nich se možná zanedlouho stanou noví členové sboru dobrovolných hasičů. 

 

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6
Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou
7 8 9 10 11 12
13
Den plný zážitků v Kroměříži aneb Výlet 2. třídy
Páťáci v KOVOZOO
14 15
Výlet „Nebe a voda“
16 17
Deváťáci v soudní síni
18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2