28. 4. Vlastislav

Zítra: Robert

Úvod > Kontakt > Aktuality > Jak to fičí s hasiči

Jak to fičí s hasiči

Dnešní den byl pro naši školu zcela pod taktovkou sborů dobrovolných hasičů z Modré, Velehradu a Salaše. Shromáždili jsme se dnes ráno na sportovním hřišti na Modré, kde paní učitelka Andrea Andrýsková ve slavnostní uniformě zahájila akci představením zástupců jednotlivých sborů, krátce promluvila o jejich činnosti v rámci obce /už více než 130 let!/ i v součinnosti se zásahovou jednotkou. Pro některé bylo těžko uvěřitelné, že hasiči si čas na svoje působení musí najít ve svém volnu, členství se v řadě rodin traduje již po několik generací. Žáci zhlédli ukázky požárních útoků jednotlivých dětských týmů, na stanovištích se seznámili s hasičskou technikou, zásahovými obleky, vybavením zásahového vozidla a také si prakticky vyzkoušeli nácvik první pomoci.

Poděkování patří všem dobrovolným hasičům, kteří si udělali čas a přiblížili svou činnost našim žákům. Právě z nich se možná zanedlouho stanou noví členové sboru dobrovolných hasičů.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti