Základní škola Velehrad

Fulltextové vyhledávání

24. 5. Jana

Zítra: Viola
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Hudební pozdrav do 5. třídy

Hudební pozdrav do 5. třídyMilí žáci, moc vás všechny zdravím z chaloupky na Smraďavce, z mého malého hudebního království. Doufám, že jste všichni zdraví a zvládáte tyto neplánované prázdniny. Chybíte mi, chybí mi vaše úsměvy, vaše radosti i školní starosti, vaše vědomosti a dovednosti, vaše povídání, zážitky, nápady…Chybí mi vaše ranní pozdravy „Dobré ráno pane učiteli“, chybí mi i to školní zvonění. Vzpomínáte si, kdysi jsem vám říkal, že si musíme vážit toho, že můžeme chodit do školy, že jsme nikdy nepoznali válku, bídu a hlad, že máme rodinu a že jsme se narodili do té nejúžasnější doby, která v dějinách lidstva právě teď je. A najednou, z ničeho nic, přišla nemoc, zavřeli nám školu a my museli zůstat doma. Máme strach o své zdraví a zdraví našich blízkých, nesmíme chodit ven, musíme nosit roušky… je to jako zlý sen. Ale nebojte, tento sen skončí, zatím nevíme kdy, ale skončí a my zase budeme zpět ve škole a radovat se ze života a z běžných školních radostí a starostí. Moc si to přeji a věřím tomu, že to tak brzy bude.

Máme teď čas a příležitost trávit více času s rodinou, dělat něco zajímavého a ušlechtilého, věnovat se svým koníčkům a zálibám. Já se teď věnuji svému celoživotnímu koníčku – hudbě. Hraji na klávesy, oprašuji starší naučené skladbičky a zkouším nové. Můj keyboard Yamaha PSR 1500 není jen obyčejný keyboard, je to hudební pracovní stanice – Workstation, která umožňuje vytvářet vlastní zvukové rejstříky, hudební doprovody a nahrávat si skladbičky. Baví mě vytvářet zajímavé zvuky, které si ukládám na flešku. Zajímavá je práce ve virtuálním prostředí píšťalových varhan, podobném jako u varhan v kostele. Pomocí obrazovky a několika tlačítek vytvářím nádherné varhanní zvuky. Hraji také na elektrickou kytaru Les Paul  Epiphone a používám zvukovou banku ZOOM G5. Je to zařízení, které obsahuje spoustu zvukových rejstříku pro kytary. Tyto zvuky, jako například overdrive, hall, echo, sustain, flanger, chorus, booster…, si různě upravuji a ukládám do paměti přístroje. Pak je používám při hře. Je to zajímavé a nevěřili byste, jaké úžasné zvuky se pomocí krabičky ZOOM G5 dají z kytary vyloudit.

A co vy? Čím se teď doma zabýváte? Co děláte? Doufám, že se nenudíte. Můžete mi napsat na messenger, poslat mail i nějakou fotečku vaší zajímavé aktivity. Budu moc rád. Úkoly do školy máte na webových stránkách školy, pokud něčemu nebudete rozumět, pište, poradím. Pokud něco nezvládnete, nezboří se svět. Hlavně ať jste zdraví vy i vaši sourozenci, rodiče a blízcí. Opatrujte se, nebojte, my nad tím koronem zvítězíme a pak to ve škole oslavíme.   Pavel Pospíšil

IMG_20200319_222546.jpg


Aktuality

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25
OUR DREAM HOUSE
26
MPP - zdravá výživa, poruchy příjmu potravy
Kdo mi to tady loupe perníček?
Divadelní workshop
27
Výlet do Chřibů
28 29 30 1
2
Výukový program v MŠ
3
Koncert žáků ZUŠ Slovácko
4 5 6 7 8
9 10
Přehazovaná
11
Jak se naučit první pomoc?
12 13 14
Ples 2022
Ples
15
16
Hudební workshop Garage band
17 18
Atletické závody II. stupně
19
Osmáci na výletě
20
Sportovní dopoledne na Rybníčku
21 22
23 24 25 26
Pozvánka na koncertík
27 28 29
30 31 1 2 3 4 5