Základní škola Velehrad

25. 9. Zlata

Zítra: Andrea
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > "Chlast je droga" - beseda s Petrem Harazinem

"Chlast je droga" - beseda s Petrem HarazinemDatum konání:
13.6.2023

V úterý 13. 6. do naší školy dorazil Petr Harazin, hudební skladatel a frontman skupiny Nebe, který si pro naše žáky z 6. – 9. třídy připravil besedu „Chlast je droga“. Jak už téma napovídá, mluvil o závislosti na alkoholu a svém životním příběhu, kdy se z příležitostného pití dostal až do stádia závislosti. Říkal nám, že na sobě žádný problém nejdřív nepozoroval, připadal si v pohodě a spíš ho štvalo jeho blízké okolí, které mu neustále opakovalo, že by se měl léčit. Zlom nastal před čtyřmi lety, kdy se jeho rodina, přátelé a kluci z kapely společně sešli a položili mu otázku, jestli je má ještě rád. Odpověděl, že samozřejmě ano. V tom případě prý má nastoupit léčbu. Na léčení skutečně nastoupil, ale neochotně a s přesvědčením, že on tam nepatří. Tento jeho pohled změnilo až setkání s pacientem v jeho věku, který byl v těžkém stavu deliria tremens. Od té doby si čím dál víc uvědomoval, jak moc tuto léčbu potřebuje. Po třech měsících hospitalizace se vrátil domů s tím, že už nechce, aby mu alkohol ničil vztahy a zdraví. Za uplynulé čtyři roky se nenapil ani kapky alkoholu. Někteří jeho spolupacienti ale takové štěstí neměli a ze 70 jich už 7 zemřelo na přímé následky závislosti na alkoholu. Proto se alkohol řadí mezi tvrdé a nebezpečné drogy, ačkoliv je v naší společnosti velmi tolerovaný a snadno dostupný. Na závěr nám pan Harazin odpověděl otevřeně na všechny naše otázky. Děkujeme mu za sdílení životního příběhu a přejeme, aby se už nikdy alkohol nestal jeho pánem.


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29
ZUŠ SLOVÁCKO ZAHAJUJE
30 31 1 2 3
4 5
Adapťák šesťáků
6
Adapťák šesťáků
7
Adapťák šesťáků
8
Opět ptačí budky
9 10
11 12 13 14
Prvňáci a jejich adapťák
15 16 17
18 19
První letošní setkání v tělocvičně
20 21
"Pestrá příroda" ve 4. ročníku
IT Fitness Test 2023
22 23 24
25 26 27 28 29 30 1