Základní škola Velehrad

21. 5. Monika

Zítra: Emil
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou

Beseda s poslankyní Martinou OchodnickouDatum konání:
6.5.2024

V pondělí 6. 5. naši školu navštívila paní poslankyně Martina Ochodnická. Nejdříve žáky 2. stupně seznámila stručně s fungováním Parlamentu ČR, jaká je její náplň práce, s délkou volebních období zastupitelů obcí, poslanců, senátorů a prezidenta republiky. Již brzy budou zákonodárci projednávat možný zákaz prodeje energetických nápojů dětem a mladistvým do 18 let. Proto otevřela diskuzi co si o tomto návrhu myslí naši žáci a zejména kladla otázky spojené s riziky užívání těchto nápojů. Mezi reakcemi velmi správně zaznívaly odpovědi jako zdravotní obtíže spojené se srdcem, cévami, s dutinou ústní a zuby, poruchy spánku a soustředění, možné psychické obtíže, ale i finanční stránka, jelikož tyto nápoje jsou poměrně drahé. Letmo jsme se dotkli i problematiky nakládání s látkami jako je kratom nebo HHC. 

Paní poslankyně také dala prostor k dotazům a diskuzi a zajímala se o témata, která by naši žáci rádi předložili k řešení. Mezi nimi např. manželství pro všechny, asistovaná sebevražda, domácí úkoly nebo homologace výfuků. 

Na závěr povzbudila žáky, aby se nebáli říkat svůj názor, zajímat se o dění kolem nás a využívat principů demokracie. 

Na několik snímků z besedy se můžete podívat ve fotogalerii.


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6
Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou
7 8 9 10 11 12
13
Den plný zážitků v Kroměříži aneb Výlet 2. třídy
Páťáci v KOVOZOO
14 15
Výlet „Nebe a voda“
16 17
Deváťáci v soudní síni
18 19
20
Pozvánka na koncerty ZUŠ
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2