Základní škola Velehrad

12. 4. Julius

Zítra: Aleš
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Akce v nejbližším období nového šk. roku

Akce v nejbližším období nového šk. rokuNový školní rok jsme rok jsme oficiálně zahájili 1. září, 2. září se žáci se svými vyučujícími sešli ve svých třídách nad novým rozvrhem a v třídnických hodinách byli seznámeni s akcemi školy v nejbližším období. Už příští čtvrtek 8. září se uskuteční  výukový program  „Gotika – život rytířů za vlády Lucemburků“, který se tématicky váže k letošnímu 700. výročí narození  Karla IV.

úterý 13. září je připravena pro žáky beseda na téma zdravého stravování se zástupcem firmy Podravka a v  15.30 se v jednotlivých třídách uskuteční zahajovací třídní schůzky, po nich jsou rodiče zváni na společné setkání s ředitelem školy a zástupci Kruhu přátel školy do jídelny. Poté jsou rodiče zváni na setkání se zástupci  školské rady.

14. září se koná pro žáky 4. tř. seminář dopravní výchovy v Uh. Hradišti.

2. tř. pod vedením paní učitelky Mikulincové se zúčastní v týdnu 18.-23. září školy v přírodě.

Výuka náboženství bude zahájena od 19. září.

V nejbližších dnech bude také probíhat nábor do zájmových útvarů naší školy, přihlášky žáci odevzdávají třídním učitelům do 23. září. Jejich nabídka bude průběžně aktualizována na webu.

Stejně jako v minulých letech bude na naší škole působit ZUŠ Slovácko, bližší informace naleznete na našem webu.

V pátek 23. září se zájemci z řad žáků 6.-9.třídy zúčastní exkurze za památkami Vídně, kterou po dobrých zkušenostech z minulých let zajišťujeme ve spolupráci s PhDr. Pavlem Kočím.

V pondělí 26. září se naši žáci zapojí do každoročního sběru papíru, tentokrát ve spolupráci s firmou Metalšrot.

V úterý 27. září a středu 28. září připravujeme ve spolupráci s obcí Velehrad návštěvu Terchové pro žáky 5. a 9. ročníku.

I v letošním školním roce bude posílena výuka anglického jazyka přítomností rodilého mluvčího Chrise Odiase ve 4.-9.tř. a studentky pedagogiky Martiny Vlčkové v 1.-3.tř.

V letošním školním roce bychom se chtěli více zaměřit na primární prevenci  a osvětové programy pro žáky, na doporučení  metodičky prevence, psycholožky Mgr. Bohdany Blažkové budeme realizovat pro naše žáky tyto typy programů ve spolupráci s Pavlem Pakostou z organizace ABATOP.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
5 6 7
8 9
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti
10 11
Budou z nás hasiči?
12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5