Základní škola Velehrad

28. 2. Lumír

Zítra: Horymír
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Žákovský parlament se sešel s vedením školy

Žákovský parlament se sešel s vedením školyČlenové žákovského parlamentu se sešli s vedením školy. Debata to byla dlouhá, pro obě strany velmi přínosná. Vedení školy zajímaly názory tříd, nové nápady pro chod školy, ale i negativní připomínky. Co se po téměř dvě vyučovací hodiny probíralo ve sborovně školy si můžete přečíst v zápise, který připravili členové parlamentu.

Prozradíme, že členové parlamentu se tento školní rok ještě sejdou s panem starostou Alešem Mergentalem a také je čeká návštěva ZŠ Za Alejí, jejíž parlament pomáhá koordinovat práci parlamentů ZŠ v našem kraji.

Zápis z parlamentu

Dne 9.5.  se ve sborovně  sešel školní parlament společně s paní ředitelkou a panem zástupcem ,aby  zástupci jednotlivých tříd mohli sdělit, co za akce jejich spolužáci v dalších letech  nechtějí, také aby byly zodpovězeny všechny dotazy. Nejčastěji byly dotazy směřovány na vícedenní školní výlety. Řešily se také akce, co nás čekají, například oslava založení školy, ples 2020, bruslení a spoustu dalšího. Parlament vše řádně projednal. Na závěr všichni zúčastnění obdrželi propisky s názvem naší školy.

Řešená témata:

vícedenní výlety, sladké pití v jídelně, exkurze do zahraničí, fotokoutek na ples, absolventské práce, účast druhého stupně na tematických dnech (den účesů, barevný den atd.), nové lavice, uklízení odpadků v našem okolí, bramborová kaše v jídelně, bruslení, lyžování v jiném lyžařském středisku než jsou Osvětimany, úklid v lavicích.


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31
Ples ZŠ Velehrad 2024 - oficiální videa
Společné pololetní setkání
1 2 3 4
5
Předškoláci, přijďte k nám do školy!
6 7 8 9
Školní karneval 2024
10 11
12 13
Cestovatelský večer 2024
14
Okresní kolo konverzační soutěže v AJ
15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27
Předškolička aneb Pojďme do ZOO
28 29 1 2 3