Základní škola Velehrad

Fulltextové vyhledávání

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Workshop - DOMA A JINDE

Workshop - DOMA A JINDEVe středu 21. listopadu navštívily naši školu lektorky z organizace Post Bellum a provedly žáky osmého ročníku životem paní Evy Kalinové, dcery židovského textilního továrníka, a současně dějinami Československa v meziválečném období.

Chlapci a dívky měli možnost prožít postupnou proměnu společenské atmosféry třicátých let a poznat, jak se jejím vlivem měnil život mladé dívky Evy a jaké možnosti se před ní otvíraly v době, kdy se ve své vlasti už necítila bezpečně.

Žáci mohli zhlédnout několik unikátních záběrů zachycujících dějinné okamžiky 30. let 20. století a díky dramatizaci konkrétních úseků Evina života alespoň zvenčí nahlédnout do pocitů mladé Židovky.

Mohli si například prožít, jak se asi paní Eva cítila v roce 1938, kdy jí manžel oznámil, že druhý den odplouvá do Palestiny a pokud chce, může odjet s ním, ale nestihne se rozloučit s vlastní rodinou. Také si zažili plavbu na palubě lodi, kde bylo zoufale málo místa a cestující začala sužovat špína, nedostatek hygieny a všudypřítomné krysy….

Paním lektorkám velmi děkujeme a těšíme se na setkání při dalších workshopech.

  

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25
OUR DREAM HOUSE
26
MPP - zdravá výživa, poruchy příjmu potravy
Kdo mi to tady loupe perníček?
Divadelní workshop
27
Výlet do Chřibů
28 29 30 1
2
Výukový program v MŠ
3
Koncert žáků ZUŠ Slovácko
4 5 6 7 8
9 10
Přehazovaná
11
Jak se naučit první pomoc?
12 13 14
Ples 2022
Ples
15
16
Hudební workshop Garage band
17 18
Atletické závody II. stupně
19 20
Sportovní dopoledne na Rybníčku
21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5