Základní škola Velehrad

Fulltextové vyhledávání

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Vztahy ve 3. třídě a pravidla třídy - Primární prevence

Vztahy ve 3. třídě a pravidla třídy - Primární prevenceDnes jsme se s žáky 3. třídy v rámci primární prevence rizikového chování zaměřili na vztahy ve třídě a pravidla třídy. Na úvod jsme si zahráli pohybovou hru „Počítám s tvou pomocí“ zaměřenou na vzájemnou spolupráci žáků. Každý žák dostal lísteček s číslem. Úkolem žáků bylo bez mluvení vytvořit trojice tak, aby jejich čísla tvořila násobky čísel 2-9.

V další části jsme se zabývali již samotnými vztahy ve třídě. Žáci si sedli do kruhu a jejich úkolem bylo, aby každý poslal spolužákovi provázek a řekl mu něco pěkného, čeho si na něm váží, co se mu na něm líbí. Nakonec jsme vytvořili pavučinu vztahů v naší třídě, která představovala model našich vztahů. Co by se stalo, kdyby někdo za provázek zatahal? Co by se stalo, kdyby někdo nedržel provaz pevně? I tyto otázky si můžeme přenést na model pavučiny představující vztahy ve třídě. Pokud si budeme ubližovat a nebudeme se k sobě chovat hezky, pavučina vztahů se přetrhá. Proto je potřeba, aby třída držela pospolu, spolupracovala a navzájem si pomáhala. Poté si žáci posílali provázek zpět a každý nám řekl nějaký svůj koníček, co ho baví.

Abychom společně potvrdili pravidla třídy, zahráli jsme si gordický uzel, kde žáci prokázali, že celá třída dokáže spolupracovat. Na závěr jsme si zopakovali pravidla třídy a připomněli si, že je potřeba pravidla nejen znát a umět je vyjmenovat, ale především se jimi musíme i řídit!

 

Fotogalerie

 

 


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25
OUR DREAM HOUSE
26
MPP - zdravá výživa, poruchy příjmu potravy
Kdo mi to tady loupe perníček?
Divadelní workshop
27
Výlet do Chřibů
28 29 30 1
2
Výukový program v MŠ
3
Koncert žáků ZUŠ Slovácko
4 5 6 7 8
9 10
Přehazovaná
11
Jak se naučit první pomoc?
12 13 14
Ples 2022
Ples
15
16
Hudební workshop Garage band
17 18
Atletické závody II. stupně
19
Osmáci na výletě
20
Sportovní dopoledne na Rybníčku
21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5