Základní škola Velehrad

24. 5. Jana

Zítra: Viola
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Vztahy ve 3. třídě a pravidla třídy - Primární prevence

Vztahy ve 3. třídě a pravidla třídy - Primární prevenceDnes jsme se s žáky 3. třídy v rámci primární prevence rizikového chování zaměřili na vztahy ve třídě a pravidla třídy. Na úvod jsme si zahráli pohybovou hru „Počítám s tvou pomocí“ zaměřenou na vzájemnou spolupráci žáků. Každý žák dostal lísteček s číslem. Úkolem žáků bylo bez mluvení vytvořit trojice tak, aby jejich čísla tvořila násobky čísel 2-9.

V další části jsme se zabývali již samotnými vztahy ve třídě. Žáci si sedli do kruhu a jejich úkolem bylo, aby každý poslal spolužákovi provázek a řekl mu něco pěkného, čeho si na něm váží, co se mu na něm líbí. Nakonec jsme vytvořili pavučinu vztahů v naší třídě, která představovala model našich vztahů. Co by se stalo, kdyby někdo za provázek zatahal? Co by se stalo, kdyby někdo nedržel provaz pevně? I tyto otázky si můžeme přenést na model pavučiny představující vztahy ve třídě. Pokud si budeme ubližovat a nebudeme se k sobě chovat hezky, pavučina vztahů se přetrhá. Proto je potřeba, aby třída držela pospolu, spolupracovala a navzájem si pomáhala. Poté si žáci posílali provázek zpět a každý nám řekl nějaký svůj koníček, co ho baví.

Abychom společně potvrdili pravidla třídy, zahráli jsme si gordický uzel, kde žáci prokázali, že celá třída dokáže spolupracovat. Na závěr jsme si zopakovali pravidla třídy a připomněli si, že je potřeba pravidla nejen znát a umět je vyjmenovat, ale především se jimi musíme i řídit!

 

Fotogalerie

 

 


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6
Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou
7 8 9 10 11 12
13
Den plný zážitků v Kroměříži aneb Výlet 2. třídy
Páťáci v KOVOZOO
14 15
Výlet „Nebe a voda“
16 17
Deváťáci v soudní síni
18 19
20
Pozvánka na koncerty ZUŠ
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2