24. 5. Jana

Zítra: Viola

Úvod > Kontakt > Aktuality > Výzva Krajské hygienické stanice a rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví

Výzva Krajské hygienické stanice a rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví

Aktuální výzva Krajské hygienické stanice ve Zlíně.

KHS ve Zlíně vyzývá mimo jiné všechny vzdělávací instituce, aby do svých kolektivů nepřijímaly žáky přijíždějící z regionů s výskytem COVID-19 a po návratu je ponechaly po maximální inkubační dobu (14 dnů po návratu z rizikových oblastí) v režimu domácí výuky (jedná se o omluvenou nepřítomnost).  Pokud se na Vaše děti uvedená výzva vztahuje, sdělte tuto skutečnost vedení školy emailem olbertova@zsvelehrad.cz nebo SMS zprávou na číslo 733 754 229. Děkuji za vzájemnou spolupráci. Mgr. Andrea Olbertová, ředitelka školy

Ministerstvo zdravotnictví dnes vydalo nové mimořádné opatření, a to vzhledem k výraznému šíření onemocnění COVID-19 na území Itálie (cca 4 000 případů) a skutečnosti, že dominantní počet nakažených osob v České republice se nakazilo při svém pobytu na území Itálie. Podle našich informací je v Itálii t. č. 16,5 tisíce Čechů.

S okamžitou platností se nařizuje všem osobám s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Itálie do České republiky, aby bezprostředně po návratu do České republiky oznámily tuto skutečnost svému praktickému lékaři, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným způsobem (mobilní aplikace, e-mail, skype apod.), tedy bez osobního kontaktu.

Dále se nařizuje praktickým lékařům, aby u osob s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Itálie do České republiky, rozhodli o karanténě v délce 14 dnů.

Karanténou se rozumí především oddělení zdravé osoby od ostatních osob s cílem zabránit přenosu infekčního onemocnění v období, kdy by se toto onemocnění mohlo šířit. Za porušení karantény hrozí ze zákona o ochraně veřejného zdraví pokuta až 3 miliony Kč. Praktický lékař v případě výskytu onemocnění COVID-19 je oprávněn karanténu prodloužit. Osoby v karanténě mají nárok na nemocenskou. V případě dobrého zdravotního stavu zaměstnanců a jejich zájmu o práci na dálku, vyzýváme zaměstnavatele, aby v této mimořádné situaci vycházeli vstříc a domluvili se se zaměstnanci na možnosti pracovat z domova.

OUR DREAM HOUSE
MPP - zdravá výživa, poruchy příjmu potravy
Kdo mi to tady loupe perníček?
Divadelní workshop
Výlet do Chřibů
Výukový program v MŠ
Koncert žáků ZUŠ Slovácko
Přehazovaná
Jak se naučit první pomoc?
Ples 2022
Ples