24. 5. Jana

Úvod > Kontakt > Aktuality > Vyvěšování budek

Vyvěšování budek

12.4.2017

Podpora biodiverzity vyvěšováním budek.

Naši žáci se spolu s obcí Velehrad zapojili do podpory druhové rozmanitosti živočichů vyvěšováním budek, krmítek, hmyzovníků, netopýrovníků a dalších. Některé budky byly dodány v podobě polotovarů. V rámci praktických činností a kroužku Kutilů je žáci v předjaří kompletovali. Po dohodě s koordinátorem akce Pavlem Zůbkem jsme vyvěsili s šestou třídou 10 sýkorníků a 10 rehkovníků podél lesní cesty nad Velehradem. Následně jsme se sedmáky celou trasu přeměřili a zapsali GPS souřadnice. Každá z budek má přiděleny dva "strážce" , kteří se budou zajímat, kdo ji obývá. Cílem je nejen zvýšení druhové rozmanitosti, ale také zvýšení zájmu žáků o přírodu a výzkum. Jednou za hnízdní období žáci provedou monitoring budek. Budou zaznamenávat druhy a zahnízdění. Po hnízdní sezóně žáci provedou vyčistění a potřebnou údržbu. V průběhu roku budou rovněž rozmístěny další budky a krmítka např. i pro veverky, ježky, sovy, čmeláky, netopýry.