Základní škola Velehrad

24. 7. Kristýna

Zítra: Jakub
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Školní výlet druhé třídy

Školní výlet druhé třídyDatum konání:
24.6.2016

V pátek 24.6. se naše 2. třída vydala na školní výlet do Milotic.


Tak dlouho jsme se "modlili" za pěkné počasí, až jsme to asi trochu přehnali :-)
Slibovaných 37 stupňů teploučka se naplnilo a my jsme tak kromě plánovaných aktivit plnili neplánovaně i " Bobříka tavitelnosti. "
 
V neklimatizovaných hromadných prostředcích po nás zůstávala na koženkových sedadlech nevábně mokrá kola, s tričky přilepenými k tělu a s krůpějemi potu stékajícími po celém obličeji, jsme se o to víc snažili o co nejrychlejší přesun do nádherného zámku v Miloticích, který skýtal mimo jiné i vytoužený chlad.
 
Garderobiérky nás pomohly ustrojit do nádherných kostýmů a prohlídku zámku jsme absolvovali už coby šlechtici a šlechtičny.
"Je to pravda odvěká, že šaty dělaj člověka...lalala "  V tomto případě ano, ano, ano. Naše-Vaše děti se v zámeckých šatech změnily k nepoznání. Vzpřímená, pomalá chůze, žádné pošťuchování... nevěřili byste vlastním očím . Jak jim to slušelo, dokládají fotky.
 
Po prohlídce zámku jsme se věnovali nákupu suvenýrů (hlavně,ať nevezu peníze dom :-))
 Hlad jsme si udělali hoňkami v bludištích zámecké zahrady a honem na oběd do restaurace. Snědli jsme všecko, jak rodiče nakázali.
 
Poté jsme se pěšky přesunovali na minigolfové hřiště, nekryté jediným stromem. Tam to bylo opravdu jen pro otrlé, pač teplota vzduchu, pálící slunce a všude kolem jen s rozpálené  železobetonové překážky ... dovedete si asi představit tu výheň.
Snad proto se holky záhy uchýlily pod stín nedalekých stromů a věnovaly se raději hrám na dětském hřišti. Kluci odpadávali postupně. Nejdéle vydrželi s golfovými holemi v ruce Pavel Sonntag, David Huňka, Tonda Slavík a Lukáš Daňhel. Nedokážu posoudit, zda za to mohla láska ke sportu, či výborná tělesná termoregulace.
 
Závěrem : Ač nám počasí až moc přálo, užili jsme si vše bez stresů a starostí.  A můžeme se znovu těšit, co přinesou dny další :-)
 
                                                                 třídní učitelka G. Kohoutková
 

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4