Základní škola Velehrad

19. 5. Ivo

Zítra: Zbyšek
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Ranní setkání 10. května

Ranní setkání 10. květnaDatum konání:
10.5.2017

Dnes se konalo téměř pravidelné ranní setkání všech žáků a pracovníků školy.

Hlavními tématy byly plánované akce - páteční sběr papíru a elektroodpadu a sobotní cyklosoutěž "O pohár ředitele školy". 

Další blok byl věnován poděkování úspěšným žákům a žákyním naší školy.

 • Sběr papíru a elektroodpadu a čištění okolí našich obcí proběhne v obcích Velehrad, Modrá i Salaš v pátek 12. května. Tato akce se koná pravidelně na připomenutí Dne Země (22. dubna), do květnového termínu však byla přesunuta z důvodu nestálého dubnového počasí.
 • V našich aktivitách nás podpoří Lesy ČR. V atriu velehradské školy v 7.30 zazní lovecké fanfáry, které celou dopolední akci zahájí. Pro všechny děti ještě pracovníci Lesů ČR, lesní správy Buchlovice, připraví drobnou sladkou odměnu, jako pozornost za snahu o čistou a krásnou přírodu v našem okolí.
 • Kromě žáků 1. třídy, kteří se sejdou ve škole na Velehradě, budou všichni žáci naší školy pracovat na sběru papíru podle místa svého bydliště.
 • Začátek je stanoven na 7.30, kdy mají žáci povinnost hlásit se u sběrných míst v jednotlivých obcích pedagogickému dozoru.  
 • Žáci byli vyzváni, aby pomohli sesbírat papír, který připraví obyvatelé obcí před své domy.
 • Žáci vyšších ročníků pomohou s vážením a nakládáním do připravených kontejnerů.
 • Výsledky sběru budou vyhodnoceny, oceněni budou jak neúspěšnější jednotlivci, tak i kolektivy tříd.
 • V kontextu Dnu Země bude po sběru papíru asi od 10 hodin následovat čištění okolí našich obcí pod dozorem pedagogických pracovníků.
 • K povinné výbavě patří pracovní rukavice. Všichni žáci byli upozorněni, aby dbali na bezpečnost, ochranu svého zdraví a nebrali do rukou předměty, které by je na zdraví mohly ohrozit.
 • Předpokládané ukončení akce je kolem 12. hodiny.

 

 • Všichni žáci byli pozváni na sobotní cyklosoutěž "O pohár ředitele školy". Bližší informace najdete na webu školy i na plakátech v našich obcích.

Ocenění:

 • Včera, 9. května, nás velmi úspěšně reprezentovali žáci 3. - 6. třídy v okresním kole ve fotbalové soutěži mladších žáků McDonald´s Cup v Uherském Hradišti (8 týmů z Uherskobrodska a Hradišťska).

                      Ve velmi těžkém klání si nakonec vydobyli bronzovou medaili!DSC00631.jpg

        V boji o prvenství byli vyřazeni velmi silnou ZŠ Sportovní, v boji o 3. místo jejich skvělou hru však už nic nezastavilo.

        Našim skvělým fotbalistům - Filipu Machovi, Ondřeji Zelenému, Viktoru Talašovi, Petru Sonntagovi, Matěji Horkovi, Petru Pelikánovi, Ondřeji Maňáskovi (zleva) a Vojtěchu Trávníčkovi děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Fotogalerie

 • Další úspěch si připsali žáci 5. třídy, David Petrželka, Vendula Točková a Eliška Suchánková, kteří zvítězili v krajském kole soutěže Finanční gramotnost

         Také tito žáci přijali ocenění a ke skvělému výsledku gratulujeme!

DSC00634.jpg

DSC00629.jpg

 

 

 • DalšíhoDSC00633.jpg úspěchu v mimoškolních aktivitách dosáhl    Petr Pelikán, který je mimořádně úspěšný ve sportovní střelecké činnosti Svazu branně technických sportů České republiky. Ocenění tentokrát získal jako Sportovec Kunovic 2016, kategorie juniorů.

Sportovec Kunovic 2016

 

 

 

 

 

Závěrem bylo přáno hodně zdraví a úsměvů na tváři. Zaznělo i přání, abychom k sobě byli slušní a pozorní a využívali všechno, co nás šlechtí - příjemné prostředí i výborné lidi, které potkáváme. To všechno nás může obohatit.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6
Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou
7 8 9 10 11 12
13
Den plný zážitků v Kroměříži aneb Výlet 2. třídy
Páťáci v KOVOZOO
14 15
Výlet „Nebe a voda“
16 17
Deváťáci v soudní síni
18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2