Základní škola Velehrad

15. 4. Anastázie

Zítra: Irena
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > PUTOVÁNÍ aneb I cesta může být cíl

PUTOVÁNÍ aneb I cesta může být cílMy, osmáci, jsme letos vyrazili na puťák. I když jsme nevěděli, co přesně chůze s plnou polní obnáší, těšili jsme se. Ihned po opuštění vlaku nás čekala první zatěžkávací zkouška – výstup na Svatý kopeček nad Mikulovem. Odtud jsme vyrazili na 18 kilometrů dlouhou pouť do prvního cíle – autokempu Apollo v Lednici. Procházeli jsme krásnou přírodou Lednicko – valtického areálu a snažili se nevnímat puchýře, které se nám začaly na nohou houfně objevovat. Do rytmu nám vyhrával náš přítel JeBaL, a tak nám cesta uběhla celkem rychle. I přes noční déšť jsme druhý den pokračovali, abychom viděli Valtice….skutečným cílem se však stal oběd a nákup zásob. Paní Štěstěna si při zpáteční cestě asi vzala dovolenou, neboť nás zastihla bouřka….i když trvala jen asi deset minut, i tento krátký čas stačil na to, aby z nás udělala vodníky….na rozdíl od těch pravých nám ale nekapala voda pouze ze šosů…Čvachtající boty jsme sušili až do rána…. Ale jak říká klasik: „Zážitek nemusí být příjemný, hlavně že je silný.“ Třetího dne vysvitlo sluníčko a v jeho paprscích jsme zhlédli Janův hrad i minaret, dali si výbornou zmrzlinu a fandili našim hokejistům v zápase se Švýcarskem.

Za tři dny jsme nachodili téměř 50 kilometrů, viděli krásnou přírodu i památky, zažili spoustu srandy a získali krásné vzpomínky. A těch pár puchýřů? Na ty už jsme dávno zapomněli.

 

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
5 6 7
8 9
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti
10 11
Budou z nás hasiči?
12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5