24. 5. Jana

Úvod > Kontakt > Aktuality > Prázdninový vlak

Prázdninový vlak

16.9.2016

Prázdninový vlak konečně dorazil do školy. Že by si děti prodloužily prázdniny? Není tomu tak. Všechny nastoupily 1. září do školy a pilně se učí.

Co to je tedy prázdninový vlak? Tak pěkně popořádku a od začátku. Když děti přišly po prázdninách do školní družiny, byly plné zážitků a dojmů. Děti rády vypravují, co prožily a hlavně kde se s rodiči podívaly. Byly to kouty nejen naší vlasti české, ale řada z nich navštívila i zahraničí. Bylo však i spousta dětí, které trávily prázdniny jenom doma. Aby jim to nebylo líto, tak děti přinesly pohledy ze svých výletů. Nezůstaly však jen u prohlížení a vznikl nápad na prázdninový vlak. Všechno společně uspořádaly, vystříhaly, nakreslily a konečně nalepily na velkou nabatikovanou zelenou plachtu, která tvořila „jako přírodu“, kterou vlak projížděl. Vagonky byly tvořeny plastovou krabičkou od ovoce, doplněnou pohledem a dotvořenou cestujícími. Nechyběly ani koleje a směrová tabule, která ukazovala vlaku správnou cestu do školy. Vlak šťastně dojel do cíle.

Konečné dílo je možné vidět ve vestibulu školy.