16. 5. Přemysl

Zítra: Aneta

Úvod > Kontakt > Aktuality > Podzimní radovánky ve školní družině

Podzimní radovánky ve školní družině

14.10.2019
Datum ukončení:
17.10.2019

V minulém týdnu se uskutečnily hned dva tandemové programy. Aktivity probíhají vždy v rámci obou oddělení společně.

V pondělí 14. 10. jsme se rozhodli vyrobit si kompot. Žádné nebezpečí při vaření ovšem nehrozilo, jednalo se o „kompot“ papírový. Děti měly k dispozici jablka a hrušky, které sklízíme na podzim. Po rozkrojení jsme ovoce natřeli temperovými barvami a obtiskli do předem namalovaných „zavařovacích sklenic“. Počítali jsme, kolik nejvíc hrušek a jablek se nám podaří obtisknout. A kolik celkem všechny děti „zavařily“ ovoce. Zakončením byla zdravá svačina z jablek a hrušek, které jsme nevyužili ke tvoření. Při krájení jsme si názorně procvičili zlomky. Ukázali jsme si, jak vypadá polovina, čtvrtina, šestina, osmina, apod.. Děti si pochutnaly a byly spokojené.

Čtvrteční odpoledne jsme zase prožili venku, a to sbíráním přírodnin, které jsou typické pro podzim (kaštany, ořechy, šípky, listy). Obě oddělení se spojila a vytvořila skupiny, ve kterých si na papír nakreslily tyto 4 přírodniny. Ze startovní čáry vybíhaly po jednom a běhaly vždy pro jednu z přírodnin. Takto se vystřídaly všechny děti. Nakonec měly za úkol spočítat, kolik čeho mají zapsaného na papíře a kolik ve skutečnosti.

Podzimní odpoledne se snažíme trávit aktivně venku, dokud máme tak krásné počasí. Podívejte se na fotky z obou tandemů.

Kompot

Přírodniny - hra

OUR DREAM HOUSE
MPP - zdravá výživa, poruchy příjmu potravy
Kdo mi to tady loupe perníček?
Divadelní workshop
Výlet do Chřibů
Výukový program v MŠ
Koncert žáků ZUŠ Slovácko
Přehazovaná
Jak se naučit první pomoc?
Ples 2022