Základní škola Velehrad

14. 7. Karolína

Zítra: Jindřich
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Páťáci na škole v přírodě

Páťáci na škole v příroděMinulý týden v pondělí 22. 5. 2023 vyrazili páťáci na školu v přírodě. Tématem celého pobytu bylo cestování v čase. V pondělí se ocitli v pravěku, kdy si zopakovali zásadní milníky nejdelšího období dějin, zahráli si v kostky jako Keltové, vytvořili si účesy a obleky germánských bojovníků a vyrobili pečetítka. Dokonce se jim podařilo i vyluštit vzkaz psaný runami.  

V úterý se probudili ve starověkém Řecku, kde se zúčastnili olympijských her a nakoukli do řecké mytologie.

Noc z úterý na středu nebyla pro naše cestovatele časem snadná! Vydali se na stezku odvahy, na které se setkali s nejrůznějšími postavami z českých dějin a pověstí. Ta je přenesla do středověku, kdy si zahráli hru o zakládání měst. Odpoledne si vyzkoušeli některá z řemesel a vyzdobili si vlastní páťácká trička.

Ve čtvrtek se chtěli vydat objevovat neznámou krajinu, avšak úterní prudký liják proměnil turistické stezky v neschůdné „blátité bažiny“. Proto změnili původní plán a vydali se do centra obce Čeložnice. Odpoledne se věnovali sportovním aktivitám a balení.

Protože se jim během týdne podařilo prokázat většinu z rytířských ctností, proběhlo večer pasování našich páťáků do šlechtického stavu. Současně jsme zhodnotili celý týden.

V pátek jsme se unavení, ale spokojení vrátili domů na Velehrad.

Fotogalerie

 

IMG-20230523-WA0012.jpg


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4