Základní škola Velehrad

Fulltextové vyhledávání

27. 9. Jonáš

Zítra: Václav
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Pasování prvňáčků na čtenáře

Pasování prvňáčků na čtenářeDatum konání:
25.6.2020

Den před vydáním vysvědčení byl pro naše prvňáčky dnem svátečním. Byli slavnostně pasováni do řad čtenářů. Tuto akci pro ně připravila paní Veronika Mergentalová, která vede velehradskou knihovnu. Akce je již tradiční záležitostí a postupně si našla svou oblibu mezi dětmi i rodiči. Zúčastnily se jí také knihovnice z dalších spádových obcí Modré a Salaše. Pro děti byly připraveny přihlášky do obecních knihoven a tak dostaly i své první průkazky čtenářů.  Od této chvíle si mohou vypůjčovat knihy, časopisy či navštěvovat zajímavé akce, které zdejší knihovny organizují. Všechny děti, rodiče i ostatní hosté dostali díky této akci jedinečnou příležitost navštívit historické prostory Gymnázia na Velehradě. Ve vstupní hale bývalého kláštera je přivítal mnich a přiblížil dětem historii tohoto místa. V secesním Slovanském sále pak děti vlastnoručně podepsaly husím brkem památeční listinu a byly rukou pana starosty Aleše Mergentala pasovány na čtenáře. Na všechny pak čekalo ještě pohoštění.

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12
Adaptační kurz
13
Adaptační kurz
14
Adaptační kurz
15
Adaptační kurz
16 17 18
19 20 21
Ve dvou se to lépe táhne - na prvním stupni
Ve dvou se to lépe táhne - na druhém stupni
22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2