Základní škola Velehrad

26. 9. Andrea

Zítra: Jonáš
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Pasování prvňáčků na čtenáře

Pasování prvňáčků na čtenářeDatum konání:
25.6.2020

Den před vydáním vysvědčení byl pro naše prvňáčky dnem svátečním. Byli slavnostně pasováni do řad čtenářů. Tuto akci pro ně připravila paní Veronika Mergentalová, která vede velehradskou knihovnu. Akce je již tradiční záležitostí a postupně si našla svou oblibu mezi dětmi i rodiči. Zúčastnily se jí také knihovnice z dalších spádových obcí Modré a Salaše. Pro děti byly připraveny přihlášky do obecních knihoven a tak dostaly i své první průkazky čtenářů.  Od této chvíle si mohou vypůjčovat knihy, časopisy či navštěvovat zajímavé akce, které zdejší knihovny organizují. Všechny děti, rodiče i ostatní hosté dostali díky této akci jedinečnou příležitost navštívit historické prostory Gymnázia na Velehradě. Ve vstupní hale bývalého kláštera je přivítal mnich a přiblížil dětem historii tohoto místa. V secesním Slovanském sále pak děti vlastnoručně podepsaly husím brkem památeční listinu a byly rukou pana starosty Aleše Mergentala pasovány na čtenáře. Na všechny pak čekalo ještě pohoštění.

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29
ZUŠ SLOVÁCKO ZAHAJUJE
30 31 1 2 3
4 5
Adapťák šesťáků
6
Adapťák šesťáků
7
Adapťák šesťáků
8
Opět ptačí budky
9 10
11 12 13 14
Prvňáci a jejich adapťák
15 16 17
18 19
První letošní setkání v tělocvičně
20 21
"Pestrá příroda" ve 4. ročníku
IT Fitness Test 2023
22 23 24
25 26 27 28 29 30 1