Základní škola Velehrad

Fulltextové vyhledávání

24. 5. Jana

Zítra: Viola
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Pasování prvňáčků na čtenáře

Pasování prvňáčků na čtenářeDatum konání:
25.6.2020

Den před vydáním vysvědčení byl pro naše prvňáčky dnem svátečním. Byli slavnostně pasováni do řad čtenářů. Tuto akci pro ně připravila paní Veronika Mergentalová, která vede velehradskou knihovnu. Akce je již tradiční záležitostí a postupně si našla svou oblibu mezi dětmi i rodiči. Zúčastnily se jí také knihovnice z dalších spádových obcí Modré a Salaše. Pro děti byly připraveny přihlášky do obecních knihoven a tak dostaly i své první průkazky čtenářů.  Od této chvíle si mohou vypůjčovat knihy, časopisy či navštěvovat zajímavé akce, které zdejší knihovny organizují. Všechny děti, rodiče i ostatní hosté dostali díky této akci jedinečnou příležitost navštívit historické prostory Gymnázia na Velehradě. Ve vstupní hale bývalého kláštera je přivítal mnich a přiblížil dětem historii tohoto místa. V secesním Slovanském sále pak děti vlastnoručně podepsaly husím brkem památeční listinu a byly rukou pana starosty Aleše Mergentala pasovány na čtenáře. Na všechny pak čekalo ještě pohoštění.

Fotogalerie


Aktuality

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25
OUR DREAM HOUSE
26
MPP - zdravá výživa, poruchy příjmu potravy
Kdo mi to tady loupe perníček?
Divadelní workshop
27
Výlet do Chřibů
28 29 30 1
2
Výukový program v MŠ
3
Koncert žáků ZUŠ Slovácko
4 5 6 7 8
9 10
Přehazovaná
11
Jak se naučit první pomoc?
12 13 14
Ples 2022
Ples
15
16
Hudební workshop Garage band
17 18
Atletické závody II. stupně
19
Osmáci na výletě
20
Sportovní dopoledne na Rybníčku
21 22
23 24 25 26
Pozvánka na koncertík
27 28 29
30 31 1 2 3 4 5