Základní škola Velehrad

Fulltextové vyhledávání

24. 5. Jana

Zítra: Viola
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > OHLÉDNUTÍ ZA UPLYNULÝM ROKEM OČIMA ŠKOLNÍ PSYCHOLOŽKY

OHLÉDNUTÍ ZA UPLYNULÝM ROKEM OČIMA ŠKOLNÍ PSYCHOLOŽKYŠkolní rok utekl jako voda (alespoň mně teda určitě) a už nedočkavě vyhlížíme prázdniny. Rozhodla jsem se proto napsat pár řádků o tom, jaký byl uplynulý školní rok z mého pohledu, a hlavně Vám přiblížit, co asi tak ten školní psycholog ve škole dělá.

Velkou a důležitou část činnosti tvořila skupinová práce se třídami. Zaměřovali jsme se zejména na vztahy ve třídách, vzájemné poznání, sebepoznání, komunikaci, schopnost spolupráce atd. Ve druhém pololetí jsme pracovali společně hlavně na pravidlech třídy a na pravidlech, která by neměla chybět ve školním řádu. Následně jsme společně s pedagogy, vedením školy a žákovským parlamentem vytvářeli novou podobu školního řádu.

Dále to byly individuální konzultace s žáky 1. i 2. stupně a s rodiči. Dotkli jsme se témat vztahových, výchovných i osobních. Součástí bylo i kariérní poradenství pro žáky 9. třídy ohledně volby střední školy a budoucího zaměření. Jednou z aktivit byla např. beseda pro rodiče budoucích prvňáčků v rámci „Předškoličky“.

Užijte si léto a těším se na společná setkání v naší škole!

Šárka Mošťková


Aktuality

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
25
OUR DREAM HOUSE
26
MPP - zdravá výživa, poruchy příjmu potravy
Kdo mi to tady loupe perníček?
Divadelní workshop
27
Výlet do Chřibů
28 29 30 1
2
Výukový program v MŠ
3
Koncert žáků ZUŠ Slovácko
4 5 6 7 8
9 10
Přehazovaná
11
Jak se naučit první pomoc?
12 13 14
Ples 2022
Ples
15
16
Hudební workshop Garage band
17 18
Atletické závody II. stupně
19
Osmáci na výletě
20
Sportovní dopoledne na Rybníčku
21 22
23 24 25 26
Pozvánka na koncertík
27 28 29
30 31 1 2 3 4 5