24. 5. Jana

Nezávislý test MLADÉ FRONTY DNES

25.5.2016

Nezávislý test MLADÉ FRONTY DNES

Dne 24.5.2016 uveřejnil deník MF DNES nezávislý test dvanácti školních jídelen z celé ČR, mezi nimiž figuruje i školní jídelna při ZŠ Velehrad.

Mezi školními jídelnami jsou velké rozdíly, zjistil Test DNES. Jedny dětem servírují bulgur a luštěniny, jiné dál vyvařují těžká jídla jako z 80.let ... konstatuje deník.

Děti jsou velmi těžký zákazník, konzervativní. Když nejsou zvyklé z domova, nebudou to jíst.

Takže hlavní viník je rodič, vysvětluje výživový poradce Petr Havlíček.

Práce kuchařek ve školních jídelnách není vůbec snadná. Je fyzicky náročná, málo placená a v neposlední řadě hlídaná nutričními normami, finančními hodnotami, hygienou,  v poslední době i veterinární správou.

Naše školní jídelna patří mezi 141 škol v ČR, které jsou zapojeny do projektu "Skutečně zdravá škola".

A jak dopadla naše školní jídelna v testu?

Stala se vítězem a byla hodnocena jako nejlepší z dvanácti hodnocených školních jídelen vybraných tak, aby tvořily určitý vypovídající vzorek z celé ČR.

Více informací si můžete přečíst v deníku MF DNES z 24.5.2016.