Základní škola Velehrad

10. 6. Gita

Zítra: Bruno
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Návrat 1. stupně do školy

Návrat 1. stupně do školyVážení rodiče, do škol se mohou od 25. 5. 2020 na dobrovolné bázi vrátit žáci prvních stupňů základních škol formou školních skupin. V rámci ochrany rizikových skupin pedagogických i nepedagogických pracovníků, ale stejně tak žáků a jejich rodinných příslušníků bude i nadále pokračovat distanční výuka. V praxi to bude znamenat, že vyučující zadávají práci tak, jak jste nyní zvyklí.

Ve školní skupině ve škole budou žáci tuto práci plnit s pedagogickým dozorem, ostatní žáci budou úkoly nadále plnit doma. Zadávání úkolů v jednotlivých ročnících odpovídá strategiím koncepce školy, která má v hledáčku zejména vedení k samostatnému, kritickému myšlení dětí, děti se mají učit komunikovat, řešit problémy, objevovat, pracovat se má v souvislostech. Právě nyní je doba, kdy se mohou děti naučit mnoho věcí užitečných pro život, mohou v zadávaném učivu objevovat věci nové a věříme, že je naše úkoly motivují k práci.

 

Složení skupin je neměnné po celou dobu od opětovného umožnění přítomnosti žáků ve škole do 30. 6. 2020. O zařazení žáků do skupin rozhoduje ředitel školy. Žáka nelze zařadit do školní skupiny později, než k 25. 5. 2020. Kdo z pedagogických pracovníků skupiny povede, o tom rozhodneme po zjištění Vašeho zájmu.

 

Maximální počet žáků ve skupině žáků je 15 s tím, že je nezbytné dodržet zásadu jeden žák v lavici ve třídě. V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci ani pedagogičtí pracovníci nosit roušku, pokud je zachován rozestup 2 metry (nejméně 1,5 metru). Pokud dochází k bližšímu kontaktu (např. při skupinové práci), musí se roušky nosit i ve třídě. Dle Vašeho zájmu a organizačních možností naší školy nabídneme ve stejných skupinách i odpolední dětskou skupinu – tzv. družinu. I tady děti zůstávají ve třídě s pedagogickým dozorem za stejných podmínek jako dopoledne.

 

Škola vede evidenci o docházce žáků do školy. Přihlášení je závazné, pokud pak dítě do školy nepřijde, budeme požadovat omluvenku.

 

O zařazení žáků do skupin rozhoduje ředitel školy. Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy; v případě žáků 1. stupně do 18. 5. 2020. Pokud nám ovšem sdělíte Váš zájem či nezájem dříve, budeme moci okamžitě začít plánovat a připravovat návrat Vašich dětí do školy.

 

Proto bych Vás požádala, abyste mi co nejdříve sdělili emailem, zda Vaše dítě využije tuto možnost. Prosím, napište mi zprávu i v případě, že Vaše dítě tuto nabídku nevyužije. Po zjištění zájmu mohu dále plánovat, kdo dětské skupiny povede, zda budeme moci otevřít školní jídelnu nebo zajistit odpolední dohled nad žáky.

 

Věřím, že společně vše zvládneme. Vážím si Vaší spolupráce a děkuji za ni.

Andrea Olbertová, ředitelka školy


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31
Cyklovýlet Halda
Úspěch v literární soutěži
1
Dnes učí deváťáci
2
Exkurze třeťáků v Alucastu
3 4
5 6
Třeťáci na třídním výletě
Deváťáci na paintballu v Olomouci
Sedmáci na výletě
7
Sedmáci na výletě
8
Beseda v rámci MPP
Sedmáci na výletě
9
Cyklojízda aneb pomáháme dětem s onkologickým onemocněním
Sedmáci na výletě
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20
Závěrečná předškolička
21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2