Základní škola Velehrad

15. 4. Anastázie

Zítra: Irena
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?

Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?Datum konání:
12.2.2020

Žáci 8. třídy v prvním pololetí školního roku pracovali na projektu s pracovním názvem Kdepak ty ptáčku hnízdo máš? Jak již název napovídá, tématem byli ptáci. Celý projekt propojoval několik předmětů – hudební výchovu, výtvarnou výchovu, pracovní činnosti a také informatiku.

Celý projekt začal v hudební výchově, kde jsme hledali písničky, ve kterých se objevuje téma ptáků. Také jsme si zazpívali písničku z pohádky Obušku, z pytle ven! – Já s písničkou jdu jak ten ptáček, … V hodinách výtvarné výchovy pak vznikala různá umělecká díla na toto téma. Obrázky jsme pak skenovali a v hodinách informatiky vytvořili „ptačí zpěvník“ s vlastními ilustracemi. V průběhu pololetí jsme také vyšli do terénu na pravidelnou kontrolu a čištění ptačích budek. Ke konci pololetí nás pak čekala vlastní tvorba ptačích budek a krmítek. Nejprve jsme čerpali inspiraci na internetu, potom za spolupráce pana školníka hledali možnosti, jak vlastní návrhy převést na skutečné výrobky. A výsledek? Ten stojí za to. Všechny budky a krmítka se stanou součástí Trasy uměleckých ptačích krmítek a budek v Luhačovicích. Otevření této trasy se uskuteční 25. dubna 2020 při Slavnosti ptačích budek, kterou pořádá Luhačovický okrašlovací spolek Calma. Ptačí budky si tak budou moct prohlédnout nejenom jejich autoři, ale také tisíce lázeňských hostů, kteří do Luhačovic v průběhu sezony zavítají.

Fotogalerie

20DSC02644.JPG28DSC02669.JPG

 


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
5 6 7
8 9
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti
10 11
Budou z nás hasiči?
12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5