Základní škola Velehrad

19. 7. Čeněk

Zítra: Ilja
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Jak se málem ztratily Velikonoce

Jak se málem ztratily VelikonoceDatum konání:
13.4.2022

Poslední předvelikonoční školní den strávili žáci 1. stupně společnou hrou. „Jak se málem ztratily Velikonoce“ je název detektivního příběhu, který se nám, stejně jako Velikonoce, trošičku ztratil. Zbyla jen jeho první a poslední část.

 

Žáci byli rozděleni do 14 pátracích týmů. V této sestavě museli projít stejným počtem stanovišť a na každém z nich vyřešit jeden úkol, za který získali kousek z příslušné části příběhu. Následně měli za úkol jednotlivé kousky složit, aby se dozvěděli, jak příběh pokračoval až do samého konce.

 

Celým detektivním příběhem je provázeli detektivové Patrik, Adélka a jejich šikovný pejsek Fido. A o čem vlastně byl?

 

Adélka a Patrik se po cestě do školy seznámili se zajímavým bílo-růžovým zajíčkem. Někdo měl ovšem takovou drzost, že si dovolil toho krásného zajíčka ukrást. Naši malí detektivové tedy zapojili do pátrání i Fida, který je dovedl k další stopě. K malému velikonočnímu vajíčku.

 

Nejen zkušení detektivové, ale i naši žáci postupně přišli na kloub této záhadě. Zjistili, že ztracený zajíček byl vlastně velikonoční, proto o něm nikdy dříve neslyšeli. Za použití zdravého rozumu, logiky a s vypětím všech svých sil dokázali vypátrat zloděje. Společnými silami je přemohli, čímž zachránili velikonočního zajíčka a celé Velikonoce.

 

Spolupráce žáků prvního stupně, jejich nadšení a odhodlání byly velkou odměnou pro všechny, kteří se na přípravě tohoto dne podíleli.

 

Přejeme všem krásné a klidné Velikonoce a těšíme se, až se zase všichni po prázdninách sejdeme.

DSC07649.JPG

DSC07684.JPG

Fotogalerie

 


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4