25. 2. Liliana

Úvod > Kontakt > Aktuality > Hasík ve 2. a 6. třídě

Hasík ve 2. a 6. třídě

7.12.2023

Další hasičskou aktivitou v tomto školním roce byla návštěva profesionálního hasiče Zbyňka Vávry, který připravil pro žáky 2. a 6. třídy program s názvem Hasík. Druháky zaujal nejvíce maskot celého projektu, dráček Hasík.

Náš dnešní host seznámil žáky s požární ochranou a ochranou obyvatel. Své dosavadní znalosti mohli obohatit prostřednictvím hry, ale také získávali nové poznatky v průběhu rozhovoru.

Přijít na to, při jakých situacích hasiči zasahují, nebyl žádný problém. Rovněž telefonní čísla, která mohou v budoucnu potřebovat, nejsou pro ně novinkou.

Mnozí z nich ale možná dodnes netušili, jaký význam mají značky, které lemují naše silnice, na nichž se uvádí vzdálenost v kilometrech.

Náš host ochotně zodpověděl všetečné dotazy a přinesl i výstroj, kterou hasiči při své náročné práci používají a zároveň popsal náročné podmínky, se kterými se mnohdy potkýkají. Často se stává, že účastníci silničního provozu je svým nezodpovědným chováním a nebo svou neznalostí ohrožují a komplikují jejich cestu na místo určení.

Snad si naši žáci odnesli z programu, který je povinnou součástí prevence ve školách, mnoho zajímavého a budou toho umět v praxi využít.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na další zajímavé setkání.

Ples ZŠ Velehrad 2024 - oficiální videa
Společné pololetní setkání
Předškoláci, přijďte k nám do školy!
Školní karneval 2024
Cestovatelský večer 2024
Okresní kolo konverzační soutěže v AJ