Základní škola Velehrad

19. 5. Ivo

Zítra: Zbyšek
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Exkurze Praha 2019

Exkurze Praha 2019V úterý 16. 4. 2019 vyrazily vítězné týmy projektu Příběhy našich sousedů se svými spolužáky na slíbenou exkurzi do Prahy. Počasí nám přálo a s pocitem radosti jsme se společně vrhli do víru velkoměsta. Nejprve jsme navštívili České muzeum hudby, kde jsme se ocitli zpět v dobách Karla IV. Paní lektorka dosti podrobně charakterizovala gotický sloh a vylíčila pocity středověkého člověka, když vstoupil do vysokých gotických chrámů.

Večer jsme zavítali do Divadla bez zábradlí, kde pod taktovkou režiséra Karla Heřmánka herci, mezi nimi Dana Morávková, Zdeněk Žák nebo Jana Švandová, sehráli představení 2X WOODY ALLEN. I ti z nás, co pravidelně divadlo nenavštěvují, si přišli na své. Spousta dětí považuje návštěvu divadla za nejlepší zážitek výletu do naší metropole.

Ve středu ráno jsme zavítali do Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur. Navštívili jsme výukový program Kultury Jižní Ameriky. Uvedený kontinent poskytuje velmi pestré přírodní prostředí, ve kterém se vyvinuly kultury perfektně přizpůsobené tomu, co okolní příroda nabízela. Během prohlídky jsme se seznámili s těmito kulturami prostřednictvím jejich hmotné kultury, ujasnili si základní rozdíly mezi nimi a poznali jsme, co všechno dokázaly místní civilizace dosáhnout.

Na závěr jsme zavítali do Nové budovy Národního muzea, kde jsme se společně s paní lektorkou ponořili do období pravěku a seznámili se s etnikem, které tehdy obývalo naše území, s Kelty. Seznámili jsme se s různými aspekty způsobu života v tomto období, jako například stravování, odívání, pohřbívání, bydlení, umění či řemesla. Také jsme poznali, jak Keltové vnímali přírodní prostředí, které je obklopovalo. Prohlédli jsme si nejzajímavější keltské nálezy z území České republiky a také předměty, které se sem dostávaly z nejrůznějších koutů Evropy.

Poté už nás čekala jen cesta zpět domů. Na závěr bychom chtěli zmínit jen slova moudrého anonyma, která vyjadřují naše pocity. Zpátky se dívej s vděčností a dopředu s nadějí. S nadějí, že někdy v budoucnu zažijeme nějaký podobně obohacující výlet v podobně příjemné společnosti.

 

Fotogalerie


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6
Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou
7 8 9 10 11 12
13
Den plný zážitků v Kroměříži aneb Výlet 2. třídy
Páťáci v KOVOZOO
14 15
Výlet „Nebe a voda“
16 17
Deváťáci v soudní síni
18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2