Základní škola Velehrad

26. 9. Andrea

Zítra: Jonáš
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Erasmus+ Web of Life: Education in action

Erasmus+ Web of Life: Education in actionNáš projekt Erasmus+ pomalu míří do svého závěru. Doba covidová nám nedovolila cestovat, projektová setkání se tak uskutečnila v on-line prostředí. Do Rumunska a Slovinska jsme neodjeli, ale cesta do Francie již byla možná! A tak výprava z Velehradu započala svoje projektové setkání v Paříži a další den pokračovala do městečka Monségur. V základní škole, která je zaměřena na výuku hudby, jsme strávili příjemný týden. Zúčastnili jsme se výuky, spolupracovali jsme v mezinárodních týmech, poznávali jsme okolí a oblast Bordoax. Zajímavé byly výukové programy, které byly zaměžřeny na návrat k přírodě, její ochranu a konaly se v přírodě. Vyzkoušeli jsme si tak přípravu pesta, ochutnali jsme místní vegetariánskou stravu, na vinici jsme sledovali práci koňů a oběd jsme si dali ze Setonova hrnce - přímo ze země. Během našeho setkání žáci pobývali ve francouzských rodinách a mohli tak poznávat zvyky a kulturu jiné země.

Poslední setkání  projektu Erasmus+ proběhne v Makedonii na začátku června.

Fra3.jpg Fra4.jpg Fra1.jpg Fra2.jpg Fra.jpg


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28 29
ZUŠ SLOVÁCKO ZAHAJUJE
30 31 1 2 3
4 5
Adapťák šesťáků
6
Adapťák šesťáků
7
Adapťák šesťáků
8
Opět ptačí budky
9 10
11 12 13 14
Prvňáci a jejich adapťák
15 16 17
18 19
První letošní setkání v tělocvičně
20 21
"Pestrá příroda" ve 4. ročníku
IT Fitness Test 2023
22 23 24
25 26 27 28 29 30 1