Základní škola Velehrad

21. 5. Monika

Zítra: Emil
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Erasmus+ ACC Brusel

Erasmus+ ACC BruselNaše škola je součástí mezinárodního projektu Erasmus+ Active Citizen Compass, Kompas aktivního občanství. Součástí projektu je 12 partnerů ze 6 zemí, Belgie, České republiky, Nizozemí, Řecka, Španělska a Turecka. V tomto projektu spolupracují univerzity společně se základními a středními školami na výukových materiálech a sdílejí příklady dobré praxe v rámci aktivního občanství. Naše společné úsilí v rámci projektu ACC přinese vliv na žáky a pedagogy a umožní jim stát se angažovanějšími a aktivnějšími občany. Cílem projektu je spolupráce orientovaná na dialog a poskytuje otázky, na které můžeme společně hledat nejlepší odpovědi. Věříme, že aktivní občanství přispívá k lepšímu světu, kde je každý vidět a má možnost přispět.

Naše škola vstoupila do tohoto projektu jako partnerská škola Univerzity Palackého v Olomouci. V rámci projektu se ve škole zaměříme na aktivity spojené nejen s evropanstvím, ale především také s aktivním občanstvím. Naši žáci již splnili první úkol, kdy vyplnili dotazník o tom, jaký je jejich postoj k aktivnímu občanství. Právě tento týden probíhá setkání partnerů v Bruselu, kde sdílíme naše první zkušenosti. Naše aktivity v rámci školy rozhodně nezaostávají za aktivitami jiných zahraničních škol. V rámci setkání také poznáváme hlavní město a jeho zajímavá místa.

obr.jpgobrz.jpgIMG_9927.JPGIMG_0087.jpg

 IMG_0074.jpg


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6
Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou
7 8 9 10 11 12
13
Den plný zážitků v Kroměříži aneb Výlet 2. třídy
Páťáci v KOVOZOO
14 15
Výlet „Nebe a voda“
16 17
Deváťáci v soudní síni
18 19
20
Pozvánka na koncerty ZUŠ
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2