Základní škola Velehrad

19. 7. Čeněk

Zítra: Ilja
Drobečková navigace

Úvod > Kontakt > Aktuality > Dobrodružství se sv. Cyrilem a Metodějem

Dobrodružství se sv. Cyrilem a MetodějemDatum konání:
6.5.2016

Jako každý rok, i letos, čekalo na žáky 5. třídy večerní a noční dobrodružství. Je motivované velehradským prostředím a mimořádným přínosem slovanských věrozvěstů - písma. Hlavním cílem je vzbudit u žáků aktivní zájem o knihy a podpora čtenářství (shodně s myšlenkami autorek akce Noc s Andersenem). 

Autorství celého projektu patří paní Alexandře Chytkové. Nejen, že je autorkou tématu i plánu celého večera a noci, ale každoročně se i s manželem aktivně zapojují  do jeho realizace. Oni přinášejí onu tajemnou atmosféru, bez které by to prostě nebylo ono.

Příprava na dlouho očekávaný večer trvala delší dobu. Dětem byl do třídy doručen vzkaz od Metoděje spolu s knihou "Slyšte slovo a zpívejte píseň" (autor Petr Piťha).

A tak to všechno začalo....

Několik dní jsme se četbou knihy dostávali stále blíž k okamžiku, který byl pro všechny děti tajemným a plným očekávání. Večer čekalo na všechny zúčastněné plno zkoušek, které měly prokázat, že celá skupina má společného ducha a všichni drží při sobě. Úkoly byly nelehké a často děti musely překonat samy sebe.

Po splnění všech náročných zkoušek v prostorách bývalého kláštera jsme se odebrali do "studnice moudrosti", kde celá akce vrcholila. Tady se ukázal další rozměr celého projektu - význam písma a knih.

Když už byly děti notně unavené, v knihovně ulehly k zaslouženému odpočinku a usnuly při poslouchání čteného slova.

Fotogalerie


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4