24. 5. Jana

Zítra: Viola

Úvod > Kontakt > Aktuality > Bezpečný internet

Bezpečný internet

Mobily, počítače a internet se staly v posledních letech naprosto samozřejmou součástí životů většiny z nás. Usnadňují nám život, můžeme díky nim bez problémů komunikovat s lidmi po celém světě, nakupovat z pohodlí obývacího pokoje, vzdělávat se, bavit se. S novými technologiemi se musíme naučit zacházet, a to nejen po stránce manuální, ale především po stránce mentální. Musíme se učit odolávat rozesílání hoaxů, zodpovědně zacházet se svými i cizími osobními údaji. Musíme se učit, co dělat v případě, že se staneme obětí kyberšikany. Musíme se učit zodpovědnému chování v kybersvětě a učíme tomu i naše žáky.

Zde naleznou rodiče e-learningové kurzy www.kpbi.cz , které se touto problematikou zabývají. Projekt Kraje pro bezpečný internet, který využíváme v naší škole, je realizován pod záštitou Asociace krajů ČR.

Pirátská plavba
Beseda s poslankyní Martinou Ochodnickou