26. 4. Oto

Zítra: Jaroslav

Workshop - DOMA A JINDE

Ve středu 21. listopadu navštívily naši školu lektorky z organizace Post Bellum a provedly žáky osmého ročníku životem paní Evy Kalinové, dcery židovského textilního továrníka, a současně dějinami Československa v meziválečném období.

MUZEUM STAROVĚKU

Nemůže-li hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře.

Absolventky 2018

Datum konání: 26. 11. 2018

Těžko na bojišti, lehko na cvičišti. Tak bychom mohli popsat páteční odpoledne 23. listopadu, kdy naši deváťáci obhajovali svoje absolventské práce. Lehko jim úplně nebylo, mnozí měli trému, to ale k takové události patří. Letošní absolventské práce prošly dorobnými změnami.

Poklady keramické dílny

Datum konání: 20. 11. 2018

Hurááá...

Inspirujeme se u kolegů z Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem

Datum konání: 20. 11. 2018

Naše škola je zapojena do projektu, který je zaměřený nejen na inkluzi, ale také na klima ve třídách a výukové metody. Rádi jsme přivítali v naší škole kolegy z ústecké univerzity, která je garantem tohoto projektového ověřování.

Divadelní představení

Dnes, 19. 11. navštívili žáci 1. stupně divadelní představení ve Slováckém divadle. Pohádka F. Hrubína O Květušce, zahrádce a babici byla velmi zajímavá.

Vydařené partnerství prvňáčků a čtvrťáků

Naši nejmenší školáci už chodí do školy skoro tři měsíce. Jejich partneři, žáci čtvrté třídy, kteří je vedli první den do třídy, si pro prvňáčky připravili veselý program. Třeťáci v maskách klaunů vyrobili svým kamarádům červené nosy a rázem tu byla pěkná partička.

Zprávy ze školní jídelny

Od tohoto týdne je naše škola přihlášena v systému strava.cz.

Přírodověda v hodině angličtiny

Datum konání: 16. 11. 2018

Žáci sedmé třídy dnes v rámci výuky přírodopisu navštívili terárium na Modré. Výuka o plazech tím pro ně neskončila.Pokračovali i v hodině anglického jazyka. Společně s vyučující angličtiny a rodilým mluvčím Chrisem vytvořili krátký příběh o jejich exkurzi.

Přehlídka středních škol

Datum konání: 14. 11. 2018

Ve středu dne 14.11.2018 se žáci 9. třídy naší školy zúčastnili akce, kterou pořádal ÚP v Uherském Hradišti.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti