5. 6. Dobroslav

Zítra: Norbert

Úvod > Kontakt > Aktuality

4. třída v Praze - paměťové instituce

V úterý 14.11. jsme se vydali se čtvrťáky za poznáním do Prahy. Na programu byla návštěva Národního technického muzea. Žáci se v rámci naukového  programu pohybovali po všech prostorách muzea. Plnili různé úkoly a seznamovali se s vědecko - technickým pokrokem.

Konference v oblasti primární prevence

Datum konání: 25. 10. 2017

25. října se metodik prevence zúčastnil Celokrajské konference primární prevence na téma "Atmosféra a klima v našich školách.

Volby do školské rady

Datum konání: 14. 11. 2017

V úterý 14. listopadu 2017 proběhly na naší škole volby do školské rady. Proběhly volby za pedagogické pracovníky a volby za zákonné zástupce žáků.

Výuka slohu a pracovních činností v 5. třídě

Prostřednictvím slohové výuky jsme se seznámili s popisem pracovního postupu. Tématem byly recepty s jablky. Ochutnávali jsme výrobky z domu. Vrcholem bylo vaření podle receptu v žákovské kuchyňce. Po jablečných lívancích se jenom "zaprášilo".

Školní psycholožka

Od nového školního roku v naší škole pracuje nová školní psycholožka paní Šárka Mošťková. Mezi její pracovní náplň patří diagnostika při výukových nebo výchovných problémech žáků, zjišťování sociálního klimatu třídy, konzultační, poradenské a intervenční práce pro žáky a jejich rodiče.

Projekt Paměťové instituce – 6. třída

Datum konání: 2. 11. 2017

Dne 2. 11 2017 jsme v rámci projektu Paměťové instituce navštívili hlavní město Prahu. Protože jsme si chtěli Prahu užít, vyrazili jsme vlakem již ve 4.28 ze St. Města. Naše první kroky směřovaly na Pražský hrad, kde jsme si prošli katedrálu sv. Víta, Starý královský palác, baziliku sv.

Matematika hravě?

Pythagorova věta, ale také matematika hravě? Ano, o tom se přesvědčili naši osmáci s paní učitelkou Němcovou v hodině matematiky. Učivo procvičovali pomocí hry domino.

Střednědobý výhled hospodaření školy

Střednědobý výhled ZŠ Velehrad.docx 2019, 2020

Tvořivé odpoledne ve školní družině

Datum konání: 3. 11. 2017

Středeční odpoledne bylo ve Sluníčkové družině plné tvoření. Děti za pomoci maminek, tatínků, sourozenců a babičky vytvářely dekorativní vázičky z malých okrasných dýní.

Volby do školské rady - kandidáti za zákonné zástupce nezletilých žáků

Volby se uskuteční v úterý 14. listopadu 2017 v průběhu konzultačního odpoledne od 15. 30 do 18. 00. Každý zákonný zástupce obdrží hlasovací lístek, na kterém zakroužkuje maximálně tři jména z navržených kandidátů. Lístek se zakroužkováním více než tří jmen bude neplatný. Volba je tajná.