5. 5. Klaudie

Zítra: Radoslav

Beseda s Policií ČR

Dnes se žáci vybraných tříd naší školy zúčastnili besedy s Policií ČR. Přijela za nimi paní por. Bc. Milena Šabatová, která druhákům přiblížila práci policie a vysvětlila jim rozdíl mezi státní a městskou policii. Dále žákům připomněla, jak se chovat na silnici a v nebezpečných situacích.

Osvětim - svědomí lidstva

V pondělí se žáci 9. třídy vydali na cestu k našim sousedům do Polska, a to do města Osvětim. Zde jsme společně navštívili koncentrační tábor Auschwitz-Birkenau. Zážitek to byl opravdu silný a ze zdí budov na nás všechny dýchala ponurá atmosféra hrůzných okamžiků minulosti.

Protidrogový vlak

V pátek 29. března jsme se s našimi sedmáky vydali na vlakové nádraží do Uherského Hradiště, kde byl přistaven protidrogový vlak.

V hlavní roli „papírová rulička"

Datum konání: 29. 3. 2019

V hodinách výtvarné výchovy žáci často pracují s odpadovým materiálem. Proto i v meziročníkovém vyučování bylo tvoření, kde hlavní roli hrála rulička od toaletního papíru a kuchyňské utěrky.

Předávání ocenění

Datum konání: 28. 3. 2019

Při příležitosti Dne učitelů jsme slavnostního shromáždění využili i k předání ocenění úspěšným žákům v oblasti matematické, estetické i zábavní.

Turnaj v badmintonu

Ve středu 27. března se výběr děvčat II. stupně zúčastnil každoročního turnaje v badmintonu v nedalekých Boršicích. Děvčata si turnaj užila a i přesto, že nedosáhla na stupně vítězů, předvedla velmi pěkné výkony. Děkujeme za účast.

Meziročníkové vyučování žáky zaujalo

V den, kdy učitelé v České republice slaví svůj svátek, bylo v naší škole nezvyklé ticho. Naši žáci nikam neodjeli, dnes si mohli výuku vybrat z pestré nabídky aktivit, které pro ně v tento sváteční den připravili vyučující. A vybrali si dobře.

Dnes učí moje maminka Pavlínka

Datum konání: 27. 3. 2019

Bylinkářství je opravdu zajímavé a důležité umění. A dnes nám k němu maminka Pavlínka pootevřela pomyslná dvířka. Přinesla nám do třídy první jarní bylinky, které mají největší léčivou sílu. Některé jsme ochutnali, jiné prohlédli a naučili poznávat.

Matematický klokan

Datum konání: 22. 3. 2019

I letos se naše škola zapojila do mezinárodní matematické soutěže Matematický klokan.Tato soutěž byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii.

YPEF 2019

Datum konání: 22. 3. 2019

YPEF je znalostní soutěž zaměřena na žáky a studenty všech základních a středních škol.

Sběr elektroodpadu