29. 4. Robert

Zítra: Blahoslav

Co nás čeká v lednu

Nový rok a s ním i měsíc leden je v plném proudu. Co nás v prvním měsíci čeká? V deváté třídě proběhne třídní schůzka. Bude se točit kolem volby povolání, výběru školy a přijímacího řízení na střední školy. Žáky 1.st. čeká hudebně - zábavný program Stařenka Moravy vypráví.

Koncepce střednědobého rozvoje školy

Od ledna 2020 má naše škola novou koncepci střednědobého rozvoje školy. Spolupracovali na ní nejen všichni pedagogové, ale také zástupci rodičů, zřizovatele a školské rady. Vznikl tak dokument, který ovlivňuje naši školu, její směřování a její perspektivu.

PF 2020

Datum konání: 23. 12. 2019 - 5. 1. 2020

Ježíšek dorazil i do školní družiny

Datum konání: 20. 12. 2019

A protože děti ve družině od září krásně pracují, nadělil Ježíšek dárečky i jim. Poslední družinový týden v roce 2019 jsme si zpříjemnili poslechem vánočních písní a vytvořili jsme si krásnou předvánoční atmosféru. Děti si dárky užívají a mají velkou radost.

Řezbářské dopoledne

Ve středu 18. prosince jsme měli ve čtvrté třídě velmi neobvyklé vyučování.

Adventní tečka

Tečkou v tomto letošním roce byl pro všechny žáky naší školy adventní koncert pana Jakuba Macka. Opět jsme se sešli v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie. Přišli také děti z mateřské školy, ale i klienti z domova Kopretina a Vincentina ve Velehradě.

Vánoční čas

Sedneme si spolu k prostřenému stolu, hodiny dnes neplatí, ….

Adventní zastavení

Datum konání: 17. 12. 2019

Děti z 1., 2. a 3. třídy se dnes naladily na advent příběhem o narození Ježíška. Ten jim představila paní Mrázová, která s sebou přinesla krásné loutky, díky nimž si i děti tento příběh mohly zahrát. V rámci programu děti zhlédly i krátkou ukázku z filmu o Ježíškovi.

Tvoření na výtvarné soutěži

Žáci naší školy se zúčastnili dvou výtvarných soutěží. První vyhlásila policie ČR s tématem „Zpomal, prosím“. Do této soutěže putovaly dvě práce: „Cyklista“ (technika piktogramu) od P. Macka ze 6. třídy a „Nehoda“ od I. Stránského a S. a T. Šmídových ze 7. třídy.

Dnes učí ve výtvarné výchově Dorka a Lucka

Vánočním laděním se neslo tvoření šesťáků ve výtvarné výchově. Děvčata Dorka Pešlová a Lucka Panáčková si připravila pro své spolužáky námět prostorových sněhuláků, Mikulášů, sobů a jiných postaviček z ruliček od toaletního papíru. Práce děti bavila. Děvčatům patří díky za vedení hodiny.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti