29. 4. Robert

Zítra: Blahoslav

Gymnastický víceboj

Datum konání: 30. 3. 2023

Včera se výběr žáků 2. stupně zúčastnil již tradičních závodů v Osvětimanech, které byly zaměřeny na silový víceboj. Naši školu reprezentovali Tereza Maňásková, Lenka Bílková, Dorota Pešlová, Bernard Lapčík, Petr Macek a Tomáš Sláma.

CYRILOMETODĚJSKÉ ZVONY VELEHRADSKÉ

Datum konání: 29. 3. 2023

O velehradských zvonech toho víme už mnohem více díky vynikající přednášce, kterou připravil náš absolvent a nyní maturant SGV David Vojáček se svými hosty. Díky tomu jsme si uvědomili, jak důležitou roli hrají zvony v naší kultuře a tradici.

Oslavili jsme Den učitelů

Dnešní sváteční den patřil všem v naší škole. Vyučující si připravili pro žáky školy zajímavou, netradiční výuku a žáci se tak mohli sami rozhodnout s kým a jaké téma je dnes bude provázet. Vybírali z dvacítky možností, nechyběl sport, tvoření, ale i bádání. Potkat se společně mohli žáci 1. - 9.

Březen - do knihovny vlezem!

Datum konání: 24. 3. 2023

V březnu se nesmí zapomenout na knihovny. Třeťáci se v rámci svých objevitelských aktivit vypravili do té velehradské. Paní knihovnice Veronika Mergentalová s jim nadšením sobě vlastním odkrývala kouzla knihovny. Nabídla dětem různé aktivity. Vše začalo vyluštěním šifry, která skrývala název knížky.

Užíváme si jaro

Jaro je tu a s nimi i volný čas trávený venku.

Vynesli jsme zimu pryč

Zima byla mezi námi a teď už je za horami. I díky nám, protože jsme spolu s dětmi ze školky vynesli a hodili do potoka rovnou dvě Morany. Jaro, vítej k nám!

Na návštěvě ve škole

Datum konání: 21. 3. 2023

V naší škole jsme opět přivítali předškoláky a jejich rodiče. Děti čekala plavba s kapitány a spousta zábavy. Malí plavčíci procvičili svou paměť, ale také otestovali své sluchové dovednosti. Každý námořník si také s chutí zazpíval. Všichni společně si zahráli hru Mořská bouře.

Matematický klokan

Datum konání: 17. 3. 2023

V pátek 17. března se naše škola zapojila do mezinárodní matematické soutěže Matematický klokan.

Dukovany

Datum konání: 20. 3. 2023

Virtuální exkurze pokračují. Tentokrát naší osmáci navštívili jedno z nejstřeženějších míst v zemi – Jadernou elektrárnu Dukovan. Naši odborní průvodci nás za pomoci nejrůznějších aplikací a 3D modelů virtuálně provedli elektrárnou. Žáci se dozvěděli, jak taková elektrárna vypadá a funguje.

Okresní kolo Olympiády v AJ

Datum konání: 15. 3. 2023

Tento týden proběhlo okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce na ŽŠ UNESCO v Uherském Hradišti. Naši školu reprezentoval Tom Phu ze 7. třídy a také Marie Anna Maňásková z 8. třídy. Tom obsadil 19. místo v kategorii 6. a 7. tříd a Marie dosáhla na skvělé 7. místo v kategorii 8. a 9. tříd.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti