20. 4. Marcela

Zítra: Alexandra

Úvod > Kontakt > Aktuality

Novější 1

V hlavní roli „papírová rulička"

Datum konání: 29. 3. 2019

V hodinách výtvarné výchovy žáci často pracují s odpadovým materiálem. Proto i v meziročníkovém vyučování bylo tvoření, kde hlavní roli hrála rulička od toaletního papíru a kuchyňské utěrky.

Body art - Sněhová královna

Datum konání: 12. 2. 2019

Rtěnka, oční stíny, třpytky, to stačí k tomu, aby se děvčata z 9. třídy (N. Polešovská, A. Lapčíková, L. Vaňková) staly vizážistkami a mohly začít s výtvarnou technikou BODY ART (malba na tělo). Figurantka V. Zavadilová se pod jejich líčením proměňuje ve Sněhovou královnu. Moc jí to slušelo.

Land art a sníh

Datum konání: 11. 1. 2019

Land art je umělecký směr, který je spojený s přírodou a přírodními materiály. V hodině výtvarné výchovy si žáci vyzkoušeli tuto techniku při vytváření svých soch a plošných obrázků. Využili k tomu materiál, který se nacházel všude kolem školy - sníh.

Sněhová královna ve čtvrté třídě

Datum konání: 11. 1. 2019

Venku je bílo. Správný čas si povídat o pohádkách světoznámého vypravěče H. Ch. Andersena. K těm jeho nejznámějším patří „Sněhová královna“.

Nálady ve výtvarné výchově

Datum konání: 4. 1. 2019

„Na výkresech jsou nálady, ne všechny se nám povedly.

Úspěch ve výtvarné soutěži

ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí pořádají každým rokem v prosinci velkou výtvarnou výstavu, na které prezentují své obrázky či výtvarná díla žáci jiných škol. Již 25 let vyhlašují výtvarnou soutěž. Letošní téma bylo „100 let republiky“.

Vydařené partnerství prvňáčků a čtvrťáků

Naši nejmenší školáci už chodí do školy skoro tři měsíce. Jejich partneři, žáci čtvrté třídy, kteří je vedli první den do třídy, si pro prvňáčky připravili veselý program. Třeťáci v maskách klaunů vyrobili svým kamarádům červené nosy a rázem tu byla pěkná partička.

Dnes učí ve výtvarné výchově Alice

Datum konání: 2. 11. 2018

Alice Lukášová je kreativní dívka. Proto se nebála předstoupit před své spolužáky.Vymyslela si pro ně origami-žábu, kterou na závěr využili pro společenskou hru. Někteří jedinci byli při výrobě nejistí, ale Alice spolu se svým bratrem Adamem ochotně všem radila.

Strom a pointilismus

Datum konání: 18. 10. 2018

Krásné, podzimní počasí přímo vybízí k tomu, aby žáci 9. třídy malovali ve výtvarné výchově venku. Tématem je strom malovaný technikou pointilismu.

Den bez aut

Datum konání: 21. 9. 2018

Žáci 6. třídy si v hodině výtvarné připomněli „Den bez aut“, který je mezinárodním dnem a každoročně se slaví 22. září. Akce má poukázat na přijatelnější způsoby dopravy a podpořit omezování městského  automobilismu.Do akce je zapojeno 1400 měst. Také město Uh.

Novější 1