28. 3. Soňa

Úvod > Kontakt > Aktuality

Novější 1 3

Výtvarné tvoření s letopočtem 2020

Letošní letopočet 2020 vybízí ke kreativnímu tvoření. Žáci druhého stupně si v hodinách výtvarné výchovy hráli s číslicemi letopočtu. Formou koláže tak vznikala zajímavá díla.

Tvoření na výtvarné soutěži

Žáci naší školy se zúčastnili dvou výtvarných soutěží. První vyhlásila policie ČR s tématem „Zpomal, prosím“. Do této soutěže putovaly dvě práce: „Cyklista“ (technika piktogramu) od P. Macka ze 6. třídy a „Nehoda“ od I. Stránského a S. a T. Šmídových ze 7. třídy.

Dnes učí ve výtvarné výchově Dorka a Lucka

Vánočním laděním se neslo tvoření šesťáků ve výtvarné výchově. Děvčata Dorka Pešlová a Lucka Panáčková si připravila pro své spolužáky námět prostorových sněhuláků, Mikulášů, sobů a jiných postaviček z ruliček od toaletního papíru. Práce děti bavila. Děvčatům patří díky za vedení hodiny.

Halloween ve výtvarné výchově

Čtvrtek 31. října se nesl ve výtvarné výchově v duchu Halloweenu. Do čtvrté a šesté třídy zavítal Duch. Připomněl všem tradice a zvyky tohoto svátku. Děti luštily halloweenskou křížovku a potom tvořily - dýně odkrývací technikou, kostlivce z vatových tyčinek, koláž kostlivce s pavučinou.

Partnerství prvňáčků a šesťáků

Paní učitelka Andrýsková motivuje své prvňáčky ve výuce pohádkami. Proto také partneři prvňáků, žáci šesté třídy, si pro ně připravili pohádkové vystoupení. Ti nejmenší nejprve prošli zlatou bránou do pohádek. Potom sledovali krátké ukázky pohádek a měli je poznávat.

Sliz, sliz, sliz a zase sliz!

Datum konání: 15. 10. 2019

Výroba slizu snad děti nikdy neomrzí. Chtějí zkoušet nové a nové zaručené návody. Tvoření slizu nabídla svým spolužákům v rámci hodiny výtvarné výchovy Ellenka Malušová a Julinka Úrichová, děvčata ze 4. třídy. Přes počáteční nezdary se nakonec sliz všem podařil a může začít zábava!

Den bez aut ve výtvarné výchově

Čtvrťáci si připomněli Den bez aut. V hodině výtvarné výchovy vytvářeli poutavé plakáty, makety aut a křižovatku s dopravními značkami.

Dnes učí Anička, Bětka a Vojta

Datum konání: 28. 5. 2019

Děti jsou kreativní a snaživé. To často dokazují v hodinách výtvarné výchovy. Role učitelů se zalíbila dětem ze 4. třidy. Tentokrát před své spolužáky předstoupila Anička Lorencová, Bětka Valerová a odvážný kluk, Vojta Toček. Vzali na sebe nelehký úkol.

Dnes učí výtvarnou výchovu Laura a Lenka

Že máme šikovné rodiče, kteří se nebojí předstoupit před třídu, to dobře víme. Ale pokud vezmou na sebe roli učitelky žáci, to chce velký kus odvahy a ještě něco navíc, když se do toho pustí děvčata ze 4. třídy - Laura Vaculová a Lenka Bílková.

V hlavní roli „papírová rulička"

Datum konání: 29. 3. 2019

V hodinách výtvarné výchovy žáci často pracují s odpadovým materiálem. Proto i v meziročníkovém vyučování bylo tvoření, kde hlavní roli hrála rulička od toaletního papíru a kuchyňské utěrky.

Novější 1 3

Pozvánka pro předškoláky
Pozvánka pro předškoláky
Předškolička začíná