22. 8. Bohuslav

Novější 1

Dnes učí Anička, Bětka a Vojta

Datum konání: 28. 5. 2019

Děti jsou kreativní a snaživé. To často dokazují v hodinách výtvarné výchovy. Role učitelů se zalíbila dětem ze 4. třidy. Tentokrát před své spolužáky předstoupila Anička Lorencová, Bětka Valerová a odvážný kluk, Vojta Toček. Vzali na sebe nelehký úkol.

Dnes učí výtvarnou výchovu Laura a Lenka

Že máme šikovné rodiče, kteří se nebojí předstoupit před třídu, to dobře víme. Ale pokud vezmou na sebe roli učitelky žáci, to chce velký kus odvahy a ještě něco navíc, když se do toho pustí děvčata ze 4. třídy - Laura Vaculová a Lenka Bílková.

V hlavní roli „papírová rulička"

Datum konání: 29. 3. 2019

V hodinách výtvarné výchovy žáci často pracují s odpadovým materiálem. Proto i v meziročníkovém vyučování bylo tvoření, kde hlavní roli hrála rulička od toaletního papíru a kuchyňské utěrky.

Body art - Sněhová královna

Datum konání: 12. 2. 2019

Rtěnka, oční stíny, třpytky, to stačí k tomu, aby se děvčata z 9. třídy (N. Polešovská, A. Lapčíková, L. Vaňková) staly vizážistkami a mohly začít s výtvarnou technikou BODY ART (malba na tělo). Figurantka V. Zavadilová se pod jejich líčením proměňuje ve Sněhovou královnu. Moc jí to slušelo.

Land art a sníh

Datum konání: 11. 1. 2019

Land art je umělecký směr, který je spojený s přírodou a přírodními materiály. V hodině výtvarné výchovy si žáci vyzkoušeli tuto techniku při vytváření svých soch a plošných obrázků. Využili k tomu materiál, který se nacházel všude kolem školy - sníh.

Sněhová královna ve čtvrté třídě

Datum konání: 11. 1. 2019

Venku je bílo. Správný čas si povídat o pohádkách světoznámého vypravěče H. Ch. Andersena. K těm jeho nejznámějším patří „Sněhová královna“.

Nálady ve výtvarné výchově

Datum konání: 4. 1. 2019

„Na výkresech jsou nálady, ne všechny se nám povedly.

Úspěch ve výtvarné soutěži

ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí pořádají každým rokem v prosinci velkou výtvarnou výstavu, na které prezentují své obrázky či výtvarná díla žáci jiných škol. Již 25 let vyhlašují výtvarnou soutěž. Letošní téma bylo „100 let republiky“.

Vydařené partnerství prvňáčků a čtvrťáků

Naši nejmenší školáci už chodí do školy skoro tři měsíce. Jejich partneři, žáci čtvrté třídy, kteří je vedli první den do třídy, si pro prvňáčky připravili veselý program. Třeťáci v maskách klaunů vyrobili svým kamarádům červené nosy a rázem tu byla pěkná partička.

Dnes učí ve výtvarné výchově Alice

Datum konání: 2. 11. 2018

Alice Lukášová je kreativní dívka. Proto se nebála předstoupit před své spolužáky.Vymyslela si pro ně origami-žábu, kterou na závěr využili pro společenskou hru. Někteří jedinci byli při výrobě nejistí, ale Alice spolu se svým bratrem Adamem ochotně všem radila.

Novější 1