19. 10. Michaela

Úvod > Kontakt > Aktuality

Novější 1 3

Partnerství prvňáčků a šesťáků

Paní učitelka Andrýsková motivuje své prvňáčky ve výuce pohádkami. Proto také partneři prvňáků, žáci šesté třídy, si pro ně připravili pohádkové vystoupení. Ti nejmenší nejprve prošli zlatou bránou do pohádek. Potom sledovali krátké ukázky pohádek a měli je poznávat.

Sliz, sliz, sliz a zase sliz!

Datum konání: 15. 10. 2019

Výroba slizu snad děti nikdy neomrzí. Chtějí zkoušet nové a nové zaručené návody. Tvoření slizu nabídla svým spolužákům v rámci hodiny výtvarné výchovy Ellenka Malušová a Julinka Úrichová, děvčata ze 4. třídy. Přes počáteční nezdary se nakonec sliz všem podařil a může začít zábava!

Den bez aut ve výtvarné výchově

Čtvrťáci si připomněli Den bez aut. V hodině výtvarné výchovy vytvářeli poutavé plakáty, makety aut a křižovatku s dopravními značkami.

Dnes učí Anička, Bětka a Vojta

Datum konání: 28. 5. 2019

Děti jsou kreativní a snaživé. To často dokazují v hodinách výtvarné výchovy. Role učitelů se zalíbila dětem ze 4. třidy. Tentokrát před své spolužáky předstoupila Anička Lorencová, Bětka Valerová a odvážný kluk, Vojta Toček. Vzali na sebe nelehký úkol.

Dnes učí výtvarnou výchovu Laura a Lenka

Že máme šikovné rodiče, kteří se nebojí předstoupit před třídu, to dobře víme. Ale pokud vezmou na sebe roli učitelky žáci, to chce velký kus odvahy a ještě něco navíc, když se do toho pustí děvčata ze 4. třídy - Laura Vaculová a Lenka Bílková.

V hlavní roli „papírová rulička"

Datum konání: 29. 3. 2019

V hodinách výtvarné výchovy žáci často pracují s odpadovým materiálem. Proto i v meziročníkovém vyučování bylo tvoření, kde hlavní roli hrála rulička od toaletního papíru a kuchyňské utěrky.

Body art - Sněhová královna

Datum konání: 12. 2. 2019

Rtěnka, oční stíny, třpytky, to stačí k tomu, aby se děvčata z 9. třídy (N. Polešovská, A. Lapčíková, L. Vaňková) staly vizážistkami a mohly začít s výtvarnou technikou BODY ART (malba na tělo). Figurantka V. Zavadilová se pod jejich líčením proměňuje ve Sněhovou královnu. Moc jí to slušelo.

Land art a sníh

Datum konání: 11. 1. 2019

Land art je umělecký směr, který je spojený s přírodou a přírodními materiály. V hodině výtvarné výchovy si žáci vyzkoušeli tuto techniku při vytváření svých soch a plošných obrázků. Využili k tomu materiál, který se nacházel všude kolem školy - sníh.

Sněhová královna ve čtvrté třídě

Datum konání: 11. 1. 2019

Venku je bílo. Správný čas si povídat o pohádkách světoznámého vypravěče H. Ch. Andersena. K těm jeho nejznámějším patří „Sněhová královna“.

Nálady ve výtvarné výchově

Datum konání: 4. 1. 2019

„Na výkresech jsou nálady, ne všechny se nám povedly.

Novější 1 3

Výroční zpráva
Výstava hub
Den plný pokusů
Futsalový turnaj v Boršicích
Exkurze v železárnách
Družina měřila školu
Objevujeme velehradské kroniky
Setkání zástupců KRUHU
Leonardo da Vinci - projektový den
Sliz, sliz, sliz a zase sliz!
Krakov 2019