4. 5. Květoslav

Zítra: Klaudie

Dnes učí rodiče

Není žádnou novinkou, že v naší škole si mohou roli učitelů vyzkoušet také rodiče. Dnes přijala pozvání maminka Adriana, která vyučovala angličtinu ve 3. třídě. Pro děti si připravila zajímavou výuku, kterou doplnila interaktivní hrou.

Den učitelů oslavíme meziročníkovým vyučováním

28. března si připomeneme narození Jana Ámose Komenského. V naší škole proběhne v tento den netradiční výuka. Všichni vyučující pro žáky připravili lákavou nabídku aktivit, z které si žáci mohou jednu vybrat.

Březen - měsíc knihy (v modřanské knihovně)

Datum konání: 20. 3. 2019

Jak všichni víme, březen je označován za měsíc knihy. A tak žákům z prvního stupně paní knihovnice Eva Turecká zprostředkovala blízké setkání s knihou...☺

Proběhla druhá předškolička

Datum konání: 20. 3. 2019

V úterním odpoledni proběhla druhá předškolička. Děti se seznámily s dalšími učiteli naší školy a znovu si vyzkoušely, jak "chutná" školní lavice. Školní dovednosti si ověřily s paní učitelkou Kateřinou Horákovou a s panem učitelem Pavlem Pospíšilem se věnovaly hudbě.

Vyráběli jsme počítadlo

Žáci 8. třídy si v pracovních činnostech vyzkoušeli celý potup výroby učební pomůcky - počítadla.

Pozvánka do druhé Předškoličky

Zveme všechny předškoláky a jejich rodiče do Předškoličky.

Lyžařský kurz 2019

Datum konání: 22. 2. 2019

V neděli 17. 2. 2019 odjeli žáci 7. třídy na lyžařský výcvikový kurz do Karlova pod Pradědem na chatu Kazmarka. Přivítalo nás nejen slunečné počasí, dostatek sněhu na sjezdovkách, ale také i nová čtyřsedačková lanovka.

Než se jaro osmělí

Datum konání: 6. 3. 2019

Jarní tvoření ve školní družině je v plném proudu, děti vyráběly a malovaly mráčky, první jarní květiny a pohled klíčovou dírkou na jaro.

Předškoláci v naší škole

V úterý 5. března se v naší škole konala první Předškolička. Děti tak mohly poznat lépe školní prostředí a vyučující z prvního stupně. Pro rodiče byla připravena beseda nejen o tom, co by měl školák před vstupem do školy umět a jak se doma na velkou změnu připravit.

Úspěch ve fotografické soutěži

V lednu se zúčastnili žáci 6. a 7. třídy devátého ročníku fotografické soutěže, který pořádal Český zahrádkářský svaz. Letos bylo tématem "Zátiší s květinou, zeleninou nebo ovocem". Do soutěže celkem přišlo 134 fotografií z celé České republiky.