29. 4. Robert

Zítra: Blahoslav

Hlášení ze školní družiny

Děti ve školní družině se na začátku ledna vydaly za Sněhurkou a sedmi trpaslíky. Toto "putování" jsme zahájili četbou knížek o Sněhurce z různých vydavatelství a hledáním odlišností jednotlivých příběhů. Společně jsme také na toto téma tvořili a podívali jsme se na starý animovaný film.

Biologická a zeměpisná olympiáda 2020

Datum konání: 17. 2. 2020

Biologická a zeměpisná olympiáda 2020

Dnes učila v 7. třídě maminka Kristýna

Základy první pomoci. I to je součást učiva, které by měli žáci zvládnout v rámci výuky. 7. třída toto učivou probírala s pracovnicí záchranné služby a zároveň maminkou spolužačky. Jsme rádi, že dvouhodinovou přednáškou o základech první pomoci nám představila paní Kristýna Krysová.

Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?

Datum konání: 12. 2. 2020

Žáci 8. třídy v prvním pololetí školního roku pracovali na projektu s pracovním názvem Kdepak ty ptáčku hnízdo máš? Jak již název napovídá, tématem byli ptáci. Celý projekt propojoval několik předmětů – hudební výchovu, výtvarnou výchovu, pracovní činnosti a také informatiku.

Pozvánka pro předškoláky

Datum konání: 12. 2. 2020 - 25. 2. 2020

Milí budoucí prváčci a jejich rodiče. Dovolte nám pozvat vás do naší školy, aby jste mohli ještě před zápisem do 1. třídy poznat naši školu, vyučující a nové kamarády. Připravili jsme pro vás několik aktivit. Jedna z nich je karneval, který připravují pro budoucí školáky naši osmáci.

Zazpívej, slavíčku 2020

Datum konání: 11. 2. 2020

"...Děkuju Vám za písničky, děkuju Vám za příklad...."

Ples 2020

Tradiční ples sdružení rodičů a školy Velehrad připadl letos na sobotu 8. února. V Turistickém centru Velehrad vše ještě před jeho začátkem připravili žáci deváté třídy, jejich rodiče a zástupci sdružení KRUH.

Recitační soutěž - Okrskové kolo ve Starém Městě

V pátek 7. února 2020 reprezentovalo naši školu 5 dětí z prvního stupně v okrskovém kole soutěže dětských recitátorů a recitačních kolektivů ve Starém Městě.

Devítka na SPŠOA Uh. Brod

V rámci karierního poradentsví a přípravy na budoucí povolání navštívili naši žáci Střední průmyslovou školu a obchodní akademii v Uherském Brodě. Ředitel školy PaedDr. Rostislav Šmíd naše žáky přivítal a představil jim školu, která patří k největším odborným školám v regionu.

Sopka v 6. třídě

Datum konání: 3. 2. 2020

Jak se nejlépe naučit něco o sopce? Postavit si sopku vlastní. Teda vlastně poskládat. Žáci 6. třídy dostali do dvojic skládačku sopky a v rámci hodin zeměpisu a pracovních činností sopku vybarvovali, vystřihovali, ohýbali a lepili.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti