13. 12. Lucie

Úvod > Kontakt > Aktuality

Absolventky 2018

Datum konání: 26. 11. 2018

Těžko na bojišti, lehko na cvičišti. Tak bychom mohli popsat páteční odpoledne 23. listopadu, kdy naši deváťáci obhajovali svoje absolventské práce. Lehko jim úplně nebylo, mnozí měli trému, to ale k takové události patří. Letošní absolventské práce prošly dorobnými změnami.

Výukové programy Žabka

Páťáci si osvojili své znalosti o lese. Zopakovali, co ví o rostlinných patrech, určovali botanické názvy rostlin a snažili se porozumět, jak náročné je pro přírodu vyrovnat se vlastními silami s odhozenými odpadky. A co vše ohrožuje život stromů? Krátké příběhy páťáků napověděli..

Paměťové instituce - pokusné ověřování

Datum konání: 12. 9. 2018

V letošním školním roce se naše škola zapojí opět do projektu Pokusné ověřování, vzdělávací programy paměťových institucí. Výuka tak díky tomuto projektu nemusí probíhat ve škole, ale probíhá přímo ve vybrané paměťové instituci.

Čtvrťáci v akci

Datum konání: 9. 9. 2018

Ještě jsme se neučili ve škole ani celý týden a naši čtvrťáci mají za sebou malý miniprojekt. Pro nového pana učitele Pavla Pospíšila si připravili naučnou stezku Velehradem.

OHLÉDNUTÍ ZA UPLYNULÝM ROKEM OČIMA ŠKOLNÍ PSYCHOLOŽKY

Školní rok utekl jako voda (alespoň mně teda určitě) a už nedočkavě vyhlížíme prázdniny. Rozhodla jsem se proto napsat pár řádků o tom, jaký byl uplynulý školní rok z mého pohledu, a hlavně Vám přiblížit, co asi tak ten školní psycholog ve škole dělá.

Náš školní řád

Během měsíce března a dubna pracují a budou pracovat naše třídy se svými třídními učiteli na podobě nového školního řádu. V jejich nelehké práci jim také pomáhá školní psychožka, která zajímavou formou žáky seznamuje, co do školního řádu patří a co ne.

Když se učitelé učí

Nejen žáci v naší škole se musí učit. Také naši vyučující se zapojili do sebevzdělávání. Stali se součástí projektu „Rozvoj kreativity ve výuce přírodovědných předmětů”, který realizuje Základní škola, Kunovice, U Pálenice.

Dnes učí Bára a Dorka

Datum konání: 9. 1. 2018

Nelehký úkol na sebe vzala děvčata ze 4. třídy, když si zkusila roli učitelky výtvarné výchovy. Zaujmout 17 chlapců ve třídě chce nutnou dávku odvahy. Počáteční problémy byly brzy vyřešeny a všem se práce zimní krajiny nakonec podařila.

Deváťáci na výstavě keramiky

Datum konání: 9. 1. 2018

V rámci hodiny výtvarné výchovy zhlédli žáci výstavu keramiky od Ľubice Litecké-Švedové v Turistickém centru Velehrad. Obdivovali hlavně jemnost a citlivost, která z prací autorky vyzařovala.

"Vůně medu" - výukový program

Datum konání: 11. 12. 2017

Dnes se žáci druhé třídy podrobně seznámili s životem včel. Mnoho poutavých informací jim předala pedagožka volného času Mgr. Lenka Pavelčíková.