3. 5. Alexej

Zítra: Květoslav

Celoroční hra třeťáků

Máme za sebou první pololetí školního roku a s ním i polovinu naší celoroční hry „Světem knížek“. Třeťáci se během ní seznámili s tvorbou již pěti známých českých ilustrátorů. Vědí něco o životě a díle Josefa Lady, Heleny Zmatlíkové, Ondřeje Sekory, Zdeňka Smetany a Radka Pilaře.

Pyžamový pátek u prváčků

Nejdříve bylo nutno pyžamka a spací vybavení předvést, tak jsme uspořádali módní přehlídku podbarvenou večerníčkovými písněmi. Následovalo nezbytné zavrtání se do dek a polštářů a přiletěl k nám Kanafásek se svým příběhem. Pak jsme v komunitním kruhu vyprávěli své originální pohádky sami.

Recitační soutěž 2022

V úterý 15. 2. 2022 se u nás ve škole již tradičně uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Jak už to bývá, zúčastnili se jej jen žáci prvního stupně. Soutěžilo se ve třech kategoriích - 1. třída, 2. a 3. třída, 4. a 5. třída.

Olympiáda z anglického jazyka

Dne 15.února proběhlo na naší škole školní kolo olympiády z anglického jazyka pro kategorii 6.+7. tř. a 8.+ 9. tř. Do okresního kola postupují Ondřej Pavelka /8. tř./ a Františka Stránská /7. tř./.

Sdílené dílny na SOŠG Staré Město

Dnešní dopoledne strávili žáci 8. třídy ve sdílených dílnách, které jsou součástí projektu SOŠG Staré Město. Pro žáky byl přistaven ke škole v 7:45 autobus, který je odvezl na odloučené pracoviště do Uherského Hradiště. Zde byli žáci seznámeni s programem, rozděleni do dvou skupin a šli na to.

Páťáci učí prvňáky

Naši šikovní páťáci dnes naučili naše šikovné prvňáky pracovat se školními tablety - iPady. Díky velkým kamarádům si už děti umí tablet samostatně zapnout, přihlásit se, nahrát čárový kód a učit se prostřednictvím aplikací na learningapps.org. Zvládli jsme kvíz na kahoot.

Olympiáda z českého jazyka

Datum konání: 13. 2. 2022

Letos poprvé jsme se rozhodli zúčastnit se Olympiády v českém jazyce. V kategorii pro 8. a 9. ročník a odpovídající ročníky víceletých gymnázií si ze všech účastníků nejlépe vedla Alexandra Čevelová, žákyně 8. třídy.

Projektový den s doktorkou

V rámci projektového dne s doktorkou si žáci kromě resuscitace vyzkoušeli i správné uložení do stabilizované polohy či použití AED.

Sebehodnocení žáků

Datum konání: 1. 2. 2022 - 2. 2. 2022

V závěru pololetí dostali žáci vysvědčení formou známek, které objektivně hodnotí jejich školní výkon. V naší škole považujeme za velmi důležité ptát se žáků, jak hodnotí svůj výkon a znalosti oni sami. A nejen to.

ŠD POLOLETÍ

Družina s Nemem pokračuje i v Novém roce. Děti se po celou dobu zapojují do soutěží, plní úkoly, sportují, tvoří a díky tomu získávají body v naší celoroční hře. Kreativně využíváme všech možností v naší družině a momentálně se připravujeme na zimní olympiádu.