20. 4. Marcela

Zítra: Alexandra

Úvod > Kontakt > Aktuality

Dva v jednom

Může se to někomu zdát divné dva v jednom, ale my jsme dnes stihli v naší škole dvě krásné akce. Společně s Lesy ČR a panem Zůbkem jsme oslavili Den Země, který se slaví 22. dubna. Uklidili jsme část lesa, sbírali jsme papír a elektroodpad.

Velikonoční veselí

Datum konání: 15. 4. 2019

Přípravy na Velikonoce vrcholí a my ve školní družině se jich aktivně účastníme taky :)

Návštěva věznice v Uherském Hradišti

Datum konání: 11. 4. 2019

Ve čtvrtek jsme se s žáky 7. třídy vypravili na komentovanou prohlídku bývalé věznice v Uherském Hradišti. Tyto prohlídky pořádalo Město Uherské Hradiště ve spolupráci se spolkem Memoria a Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Jarní sběr

Datum konání: 10. 4. 2019 - 18. 4. 2019

Vážení žáci a rodiče,

Zápis do 1. třídy

V pátek 5. dubna proběhl v naší škole zápis žáků do 1. třídy. Vyučující 1. stupně tentokrát připravili pro naše budoucí školáky cestu se zvířátky, kterou si prošlo 22 žáků. Každý budoucí školák obdržel pamětní list a drobný dárek.

Úspěch našeho žáka Jakuba Pelikána

O víkendu 6.-7.4.2019 se v Slovenském městě Topolčany uskutečnil mezinárodní hokejový turnaj 4. tříd, kterého se zúčastnilo celkem 10 týmů z 5 států (Slovenské republiky, České republiky, Maďarska, Chorvatska a Rakouska).

V hlavní roli „papírová rulička"

Datum konání: 29. 3. 2019

V hodinách výtvarné výchovy žáci často pracují s odpadovým materiálem. Proto i v meziročníkovém vyučování bylo tvoření, kde hlavní roli hrála rulička od toaletního papíru a kuchyňské utěrky.

Předávání ocenění

Datum konání: 28. 3. 2019

Při příležitosti Dne učitelů jsme slavnostního shromáždění využili i k předání ocenění úspěšným žákům v oblasti matematické, estetické i zábavní.

Meziročníkové vyučování žáky zaujalo

V den, kdy učitelé v České republice slaví svůj svátek, bylo v naší škole nezvyklé ticho. Naši žáci nikam neodjeli, dnes si mohli výuku vybrat z pestré nabídky aktivit, které pro ně v tento sváteční den připravili vyučující. A vybrali si dobře.

Dnes učí moje maminka Pavlínka

Datum konání: 27. 3. 2019

Bylinkářství je opravdu zajímavé a důležité umění. A dnes nám k němu maminka Pavlínka pootevřela pomyslná dvířka. Přinesla nám do třídy první jarní bylinky, které mají největší léčivou sílu. Některé jsme ochutnali, jiné prohlédli a naučili poznávat.