2. 5. Zikmund

Zítra: Alexej

Tvoření ve školní družině

Na jedno odpoledne se školní družina proměnila v tvořivou dílnu. Děti si vyzkoušely malování pomocí barevných bublin. Nejlepší částí pro ně bylo foukání brčkem do kelímku, v kterém byl smíchán roztok jaru s barvou a vodou. Náramně si odpoledne užily a vytvořily téměř umělecká díla.

MPP - prevence užívání návykových látek

V průběhu minulých dnů absolvovali žáci II. stupně výukový program zaměřený na prevenci zneužívání návykových látek. V jeho první části zjišťovali, jaké chemické látky obsahují např. cigaretový kouř, alkohol, lyfty, náplně do elektronických cigaret či energetické drinky.

Návštěva Obecního úřadu Velehrad

Minulost a současnost naší obce bylo téma, které nás přivedlo na Obecní úřad ve Velehradě. V nově zrekonstruované obřadní síni nás oficiálně přivítal pan starosta Aleš Mergental a paní účetní Jana Březinová.

Osmáci se sešli s naší školní psycholožkou

Datum konání: 1. 3. 2022

Mít navzájem ve třídě dobré vztahy. To chceme všichni - žáci i učitelé. A protože k dobrým vztahům přispívá, když se žáci vzájemně dobře znají a hodně toho o sobě ví.

Takový byl karneval očima třeťáků

Na karneval jsme se všichni moc těšili a náležitě si ho užili. O pestré a veselé masky nebyla rozhodně nouze. Členové žákovského parlamentu se postarali o zábavné úkoly, děti se "vlnily" do rytmu hudby a pro pobavení ještě připojujeme hlášku dnešního dne.

Pomoc Ukrajině

I naše škola se rozhodla pomoci Ukrajině a přispět svou troškou do mlýna. V průběhu tohoto týdne budou naši žáci vyrábět drobné předměty v národních barvách Ukrajiny. Tyto si pak vezmou domů. Pokud budete chtít, můžete (ale nemusíte) za ně poslat libovolnou částku zpět do školy.

Fašanku, fašanku, už je ťa namále...

Masopustní průvod  plný veselých maškar prošel školou a rozveselil celou školu svým zpěvem.

Předškoláci poprvé ve škole

Datum konání: 25. 2. 2022

V úterý 22. 2. 2022 navštívila naše školní speciální pedagožka Zdeňka Hrdličková velehradskou mateřskou školu. Ve třídě předškoláků právě vrcholily přípravy na masopustní veselí.

Školní plavání

Datum konání: 24. 2. 2022

Po delší přestávce jsme opět zahájili výuku plavání. Zúčastňují se jí žáci 1. až 4. třídy a náležitě si to užívají.

Okrskové kolo recitační soutěže

Ve středu 23. února se naši prvostupňoví recitátoři zúčastnili okrskového kola recitační soutěže v Uherském Hradišti. Po úvodním slovu se děti směle pustily do přednášení vybraných básní a pak už jen s napětím očekávaly, kdo bude mezi těmi, kteří postoupí dále do okresního kola.