7. 5. Stanislav

Zítra: Den osvobození

Učíme se venku - ukrajinští žáci

Sluníčko nás ve středu 15.6. svými paprsky vytáhlo ven učit se češtinu.

CHŘIBY - MÍSTA ZNÁMÁ I NEZNÁMÁ

Tento projekt je prací žáků 6. třídy. V rámci tématu "Domov" v předmětu výchova k občanství se zaměřili na pohoří Chřiby. Konkrétně místa spojená s jejich bydlištěm – Velehradem, Salaší a Modrou. Žáci si ve skupinkách sami vybrali zajímavá místa z jejich nejbližšího okolí.

MPP - Hodnoty jako klíče ke spokojenému životu

V průběhu posledních dní zavítala do školy vzácná návštěva - zdejší kaplan, P. Miroslav Herold SI. Se žáky 8. a 9. ročníku debatoval na téma "Trvalé hodnoty". Symbolem celého dne se staly klíče - ve všech podobách a významech.

Návštěva absolventa Davida Vojáčka

Osmáky navštívil náš absolvent David Vojáček, který je nyní studentem Stojanova gymnázia.David se přišel podělit o své zkušenosti se zpracováním a prezentací absolventské práce, kterou zpracovával na téma Zvony v Praze, v Olomouci a na Velehradě. Svoji absolventku David během studia rozšířil.

Pasování prvňáčků na čtenáře

V krásném slavnostním prostředí Zimního sálu velehradského gymnázia pan starosta Aleš Mergental s paními knihovnicemi našich obcí pasoval prvňáčky do řádu čtenářů.

Aby ze světa nevymizela radost

Datum konání: 13. 6. 2022

Tak znělo téma letošní soutěže, kterou každoročně vyhlašuje Knihovna BBB v Uherském Hradišti. Za naši školu bylo nominováno celkem sedm příspěvků, jejímiž autory byli tito žáci: Anastázie Ševčíková a Ella Čevelová (2.

Globální problémy

Datum konání: 10. 6. 2022

Problematika globalizace se momentálně dostává do popředí většiny států, a to především jako potvrzení toho, že svět je vzájemně a neustále propojen. Téma globálních problémů bylo i tématem předmětu výchova k občanství v 7. třídě.

Druháci a čtvrťáci na společném výletě

V úterý 7. 6. 2022 se velehradští druháci společně s čtvrťáky vydali na školní výlet do Moravského krasu. Autobus nás vysadil na parkovišti u horního můstku propasti Macocha a pak už jsme museli po svých.

Škola v přírodě - Jestřabí 2022

Datum konání: 30. 5. 2022 - 3. 6. 2022

V týdnu od 30.5 do 3.6. se páťáci učili ve škole v přírodě. Školička se nacházela v malebné krajině Hostýnských vrchů v rekreačním středisku Jestřábí na Rusavě. Do školy v Jestřábí jsme se dopravili autobusem, vlakem a také jsme kousek šlapali pěšky.

Třídní výlet šesťáků

Datum konání: 31. 5. 2022 - 2. 6. 2022

V úterý 31. 5. společně s šesťáky jedeme na třídní výlet do oblasti Králického Sněžníku. Tentokráte s výhledem pěkného počasí. Dopoledne vyrážíme vlakem do St. Města pod Sněžníkem a odtud autobusem na naši základnu do Stříbrnic.

Pirátská plavba