29. 4. Robert

Zítra: Blahoslav

Florbalový turnaj

Včera se výběr chlapců 2. stupně zúčastnil florbalového turnaje v Buchlovicích. Naši reprezentanti vyjeli ve složení: Damián Chytka, Jakub Pelikán, Lukáš Tomčala, Martin Valenta, Vojta Toček, Antonín Slavík a Pavel Sonntag.

V adventním čase rozdáváme radost

Datum konání: 29. 11. 2022

S přečtenými knížkami se třeťáci vypravili do Chráněného bydlení sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě, aby jeho obyvatelkám povyprávěli o krásných dětských knížkách. Kromě toho ještě ukázku knížek proložili koncertem písní adventních, vánočních, ale také pohádkových.

"Neprobádaný ostrov" je už známý, a pro nás úspěšný!

Datum konání: 29. 11. 2022

Základní škola v Dolním Němčí vyhlásila před pár týdny výtvarnou soutěž na téma "Neprobádaný ostrov aneb Fauna a flóra, kterou ještě nikdo nikdy neviděl".

Tvoření v MŠ

První adventní neděle ohlásila blížící se Vánoce a naši prvňáčci se vydali na návštěvu do MŠ. Přišli předškolákům ukázat své zvonečky a také je pozvat, aby i oni přinesli a pověsili své zvonečky, které budou součástí výzdoby naší školy.

Jedeme z Afriky

Datum konání: 18. 11. 2022

V pátek ráno za zpěvu písniček o Africe dorazila do školy na Velehrad delegace 19 „Afričanů“. Výpravu přivedli známí čeští cestovatelé v čele s Emilem Holubem. Delegaci také tvořili zástupci států od Egypta až po Jihoafrickou republiku.

Ředitelské volno 9. 12.

V souladu s § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v platném znění, vyhlašuje ředitelka školy z organizačních a technických důvodů na den 9. 12. 2022 ředitelské volno.

Celoroční hra u prváčků

Prostřednictvím celoroční hry se tento týden prváčci seznamují s dalším zajímavým povoláním - vinař. A pomáhá jim také jejich kamarádka Evelínka - plyšová žabka. Ta postupně navštěvuje rodiny našich dětí, kde tráví víkendy. Společné zážitky pak děti vypráví ve škole.

Příjemná setkání...

Datum konání: 22. 11. 2022

...ve druhé a třetí třídě.

Keramika nás baví

Keramický kroužek má v naší škole již dlouholetou tradici. Ani letos jsme ji neporušili a po dlouhém čekání, které prostě k výrobě keramiky patří, si naši šikovní keramici začínají odnášet své okouzlující výtvory domů.

Setkání parlamentu s vedením školy

Datum konání: 15. 11. 2022

V úterý 15. 11. se zástupci parlamentu ze všech tříd sešli s vedením školy, aby přednesli svoje návrhy na zlepšení, nápady na společné akce nebo další otázky či připomínky.

Silový víceboj
Exkurze druháků u profesionálních hasičů v UH
Festival Jeden svět
Exkurze v hasičské stanici v Uherském Hradišti